„V tomto zápase jsme se už dostávali více na míč, než v těch předchozích. Bohužel ale trochu ještě vázla kombinace a přechodová část. Šance jsme si ale i tak vytvořili, bohužel jsme je ale nedali. Nejblíž jsme k tomu byli v prvním poločase, kdy jsme nastřelili tyčku," lomil po zápase rukama holický trenér Petr Večeř.

Hanáci tak mají zimní přípravu skoro za sebou. Z prozatímních sedmi zápasech si připsali pouhé dvě remízy a pět proher. Kromě této bezbrankové se jim podařilo ještě uhrát výsledek 1:1 s Hranicemi.

Asi nejhorší na tomto stavu je ale fakt, že se černo-bílí stále potýkají s problémem, který se jich drží už od osmého divizního kola. A to je velice slabá, skoro až neexistující produktivita. V přípravě totiž vstřelili kromě onoho gólu do sítě Hranic už jen jeden Kozlovicím, kterým podlehli 1:2.

Další porážky pak přišly s Valašským Meziříčím v poměru 0:1, stejným výsledkem Olomoučané padli i s Medlovem, Šumperku podlehli 0:3 a Sigmě U18 dokonce 0:4. „Velkou kaňkou přípravy bylo, že jsme vlivem různých zranění a nemocí nehráli ani dva zápasy po sobě v podobné sestavě. Aktuálně máme v kádru devatenáct hráčů a dva gólmany, dnes jsme ale znovu byli ve stavu minus pět. V tomto je alespoň dobré, že máme kádr takto široký a dokážeme se s tím nějak vypořádat," uzavřel Petr Večeř.

SK Sigma Olomouc - SK Dynamo České Budějovice, Dele
Sigma jde na posledního, hraje o sebevědomí. V Dynamu čerstvé posily i Poulolo

Tečku za přípravným obdobím udělají Holičtí v sobotu 2. března proti předposlednímu celku divize F z Břidličné, následující neděli už je pak čeká první ostrý jarní zápas doma proti třetímu celku tabulky ze Vsetína.

1. HFK Olomouc - TJ Sokol Tasovice 0:0

HFK Olomouc: Šarman - Tylich, Vejvoda, Pavelka, Černík - Zdráhal, Purzitidis, Zeman, Stoklasa - Kachlík, Svrčina. Střídali: Lang, Filípek, Kadlec, Skočovský. Trenér: Petr Večeř.