„Jelikož se jednalo o poslední domácí zápas, tak jsme ho samozřejmě chtěli zvládnout o to víc. Nejdůležitější byl pak třetí gól, který padl těsně před přestávkou. Musím ale říci, že náš výkon nepatřil k těm nejlepším, které jsme na jaře předvedli. Na druhou stranu jsme ale byli hodně efektivní," pochvaloval si těsně po skončení demolice Baťovského celku novosadský kapitán Aleš Rus.

Nejednou si v letošní sezoně trenér týmu Rostislav Sobek stěžoval na týmovou ofenzivu. Hráči v černo-žlutém si zkrátka museli vytvořit obrovskou spoustu šancí, aby dali jeden gól. Nyní, v posledních třech zápasech, jich však nastříleli hned čtrnáct.

„Nevím čím to je. Hlavně ze začátku sezony jsme kolikrát hráli dobře, ale střelecky jsme se vyloženě trápili a situací, které jsme ve vápně řešili vyloženě špatně, bylo více než dost. Zaměřili jsme se tedy na to a i s přispěním štěstí nám to teď ke konci sezony začalo padat. Sice jsme zase měli trochu problémy směrem dozadu, efektivita to ale vykompenzovala," vysvětluje novosadský kapitán se zkušenostmi z druhé ligy, kterou si zahrál v barvách Prostějova v sezoně 2016/2017.

HFK Olomouc
Velká komplikace pro záchranu v divizi! Nový kouč HFK nespasil, dostal bůra

Manšaft prostě funguje

Tak jako minulý rok, i letos mají sadaři obrovskou šanci skončit na konečném čtvrtém místě. Už nyní o bod přeskočili svůj dosud nejlepší výsledek činící 45 bodů a jelikož soutěž ukončí na hřišti svého městského rivala z Holice, který už má naopak jistotu posledního místo, mají obrovskou šanci svůj sběr ještě obohatit.

„Tato sezona byla hodně podobná té loňské. Vytvořili jsme si solidní základ na podzim a i když jsme pak na jaře neměli úplně dominantní začátek, dotáhli jsme to k parádnímu umístění," popisuje.

Důvody, proč tomu tak je, vidí ale Rus ještě jinde. V samotném jádru fungování klubu z olomouckého sídliště. „Důležité je, že už tady několik let hrajeme všichni pospolu. A když přijde sem tam někdo nový, tak se hned přizpůsobí. Jde to vidět i na trénincích, kde se nás pravidelně schází minimálně patnáct," říká s úsměvem.

„Máme také zajímavou věkovou skladbu kádru. Máme zhruba čtyři až pět hráčů okolo třicítky, kteří prošli vyššími soutěžemi a ostatní se díky tomu chytají. Mladým se hraje mnohem lépe, když manšaft funguje, než když jsou hození do týmu, který dostává jen samé ‚dekle'. Díky tomu se stále zlepšují a myslím si, že minimálně divizi tady do budoucna mohou hrát všichni," dodává hrdě.

FK Jeseník - TJ Sigma Lutín
Ohlasy z KP: Medlov bojuje o top trojku, Bohuňovice jsou zachráněné

Několikanásobná motivace

Jak už bylo zmíněno výše, zakončí sadaři sezonu derby zápasem na hřišti jednoznačně posledního HFK. Mnohdy už se ve fotbalové, a nejen fotbalové, historii stalo, že jednoznačný favorit outsidera podcenil a ztratil více než si dovedl vůbec připustit. Podle Ruse však nic takorozhodně nehrozí.

„Máme hned několikanásobnou motivaci. Zaprvé hrajeme stále o čtvrté místo, zadruhé jsou ve hře i prémie a zatřetí je to samozřejmě derby a stále se může stát, že rivala pošleme v posledním kole do krajského přeboru. No a hlavně budeme v ten den mít závěrečnou, na kterou s prohrou rozhodně jít nechceme," uzavřel Aleš Rus ebevědomě.

Zdroj: Deník/David Kubatík