Nula bodů ze čtyř zápasů a hrozivé skóre 1:21. Fotbalisté Nových Sadů se před utkáním s Bzencem nacházeli ve velmi špatném psychickém rozpoložení.

„Sebevědomí a a víra hráčů pro nás byla největší problém,“ potvrdil Rostislav Sobek, který na lavičce vystřídal Petra Mrázka.

„Snažili jsme se v týdnu nastavit hlavy hráčů do pozitivna a povedlo se nám z Prostějova získat stopera Aleše Ruse,“ popisoval trenér.

Domácím tým působil především v obranné fázi velice dobrým a organizovaným dojmem a protivníka dlouho do ničeho nepouštěl.

„Soupeře jsme přehrávali, jenže jsme nedali tutové šance,“ mrzelo kouče.

Po změně stran se pak karty obrátily a Bzenec, který hrál posledních dvacet minut po vyloučení Novotného přesilovku, sahal po vítězství. Brankář Dominik Neoral ale udržel čisté konto.

„Gólman zaslouží pochvalu. My bod bereme, snad se od toho odrazíme. Navíc už nejsme v tabulce poslední,“ zasmál se Sobek.

TRENÉR BY UVÍTAL TŘI POSILY

Nové Sady sice v tabulce přeskočily stále nulový Humpolec, k záchraně v soutěži však povede moc dlouhá a náročná cesta.

„Musíme ještě zpevnit kádr,“ plánuje kouč příchod dalších posil.

„Ještě bychom uvítali tři hráče,“ řekl Sobek.
Ten může kvitovat, že by již všichni hráči měli být ochotni cestovat na hřiště vzdálených soupeřů.

„Chtěl jsem, aby se na to podívali z pohledu, že se jedná o zhruba šest delších cest za půl roku. Myslím, že se to podařilo a na venkovní zápasy budeme cestovat v plné síle,“ těší trenéra.

O víkendu se jeho tým představí v Bystrci, přiveze bodovou vzpruhu?

FK Nové Sady – TJ Slovan Bzenec 0:0

Rozhodčí: Dudek – Trigas, Hubený. ŽK: Škoda, Hodis, Rus, Novotný, Andreev – Pelikán, Paták, Vaverka. ČK: 72. Novotný. Diváci: 100.
Nové Sady: Neoral – Ronza, Rus, Kopp, Hodis – Škoda, Novotný – Urbančík (90. Smrček), Andreev, Ďuríček (88. Dokoupil) – Schlimbach (78. Krátký). Trenér: Rostislav Sobek.