„Po té dlouhé přestávce se zase všichni rádi uvidíme a znovu naskočíme do toho režimu. Myslím si, že nám už to všem chybí. Hlavní je, že jsme všichni zdravotně v pořádku. Podzimní zranění už by měla být všechna zahojená a ani přes zimu neměl nikdo nějakou delší nemoc," pochvaluje si novosadský kouč Rostislav Sobek pouhých šest dní před startem zimní přípravy.

„Kluci sami měli nějaké halové turnaje ve futsale nebo badmintonu. A to bylo fajn, protože jsem jim nemusel ani zavádět nějaký režim a mohli si ode mě na chvíli odpočinout," dodává s lehkým smíchem.

Sestava vznikne v Tasovicích

Kromě trénování na umělé trávě u olomouckého krytého bazénu a občas i ve svém vlastním areálu na novosadském sídlišti se jeho svěřenci, kteří se po podzimní části divize E drží na šestém místě, zúčastní v polovině února i týdenního soustředění v jihomoravských Tasovicích. To je změna oproti letité tradici, kdy sadaři tento čas trávili vždy ve Viganticích.

„Odehrajeme tam jedno, možná dvě utkání. Mimo to by ale tato akce měla splnit i svůj sociální a fyzický účel. Budeme mít dvoufázové tréninky a mělo by se jednat o takové vyvrcholení hrubé fyzické přípravy. Navíc už budou chybět jen nějaké tři týdny do prvního mistráku, takže by tam měla i vykrystalizovat základní sestava," popisuje.

Sigma Olomouc trénuje na Maltě
PODÍVEJTE SE: Sigma trénuje na Maltě, k týmu se již připojil také Beneš

Ambrož do Hranic?

V rozhoru krátce po skončení podzimu kouč Sobek říkal, že by se žádné změny v jeho kádru dít neměly. Nyní se už ale věci vyvinuly trochu jinak a jisté změny na stole již jsou. Kromě toho, že ze Štěpánova přišel Patrik Hanus a na zkoušku do Kroměříže odešel Milan Machálek, zamířil na zkoušku do třetiligových Hranic i mladý šestigólový objev Martin Ambrož.

Pokud by se v kádru čtrnáctého celku MSFL skutečně prosadil, mohlo by to pro černo-žluté znamenat ve hře dopředu jisté komplikace. Těch se ale zkušený lodivod neobává.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„Na podzim jsme stále hledali cestu ke zlepšení ofenzivní části. I vlivem zranění a stopek byl na postech stálý pohyb a herní projev nepůsobil sladěným dojmem. Bylo to také hodně postaveno na Ambrožovi, kterého teď mít nebudeme. Minimálně ne od začátku přípravy. Na hrotu by ho tedy měl vystřídat buď Marčík nebo Kubušek. Budeme prostě muset v našich řadách hledat to optimum," vysvětluje.

„Doufám, že jsme natolik zkušení, že si s tím poradíme. Pokud nám nebude chybět od zadních řad až dopředu příliš moc zkušených hráčů, tak bychom neměli mít problém Ambrože nahradit. Pokud totiž budeme silní na míči, tak si tu cestu vpřed nějak najdeme. A jde tu i o něco jiného. Když se tomu klukovi podaří prosadit se o soutěž výš, tak budeme všichni rádi. Proto ten fotbal děláme. Navíc budeme moci dát možnost vlastním dorostencům, ať už Raškovi, Pytlíčkovi, Tatýrkovi a jiným," dodal ještě na závěr optimisticky naladěný Rostislav Sobek.

Přípravné zápasy Nových Sadů:

20.1. vs. Slovácko B (Kunovice)
21.1. vs. Řepiště (Ostrava-Vítkovice)
27.1. vs. Polanka (Ostrava-Poruba)
3.2. vs. Břidličná (Holice)
10.2. vs. Bílovec (Prostějov)
17.2. vs. Tasovice (Tasovice)
24.2. vs. Val. Mez. (Hranice)
2.3. vs. Bruntál (Prostějov)