„Celkově jsme turnaj pojali jako kondičně herní přípravu. Za sebou máme teprve dva tréninky, takže jsme výsledkům nepřikládali zase takovou váhu,“ prozradil trenér divizního týmu Petr Mrázek, který dal v sobotu prostor všem hráčům širokého kádru.

„Trénujeme áčko i béčko dohromady, takže máme asi 22 hráčů. Kromě jednoho gólmana, který přišel pozdě si zahráli opravdu všichni a turnaj nám splnil účel. Kluci si zahráli a zároveň to odmakali. Tak to má být,“ uvedl Mrázek.

Nové Sady v prvním semifinále přehráli jasně 5:0 Litovel, která se vrací po dvou letech do krajského přeboru.

„V tomto zápase jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli,“ podotkl kouč.

Václav Pilař
Sigma pro mě není krok zpět, ujistil Václav Pilař

Ve druhém semifinále pak třetiligové Otrokovice přehrály taktéž hladce 4:0 dalšího účastníka příští sezony Olomouckého krajského přeboru Šternberk.

Duel o třetí místo se zvrhl v brankovou přestřelku a Šternberští nakonec porazili Litovel hokejovým výsledkem 5:3.
Finále pak ovládl favorit z Otrokovic poměrem 2:0. Obě branky vstřelil Tomáš Mlýnek, později vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

„Bylo to utkání s kvalitním soupeřem a mělo už velmi slušnou úroveň. První gól jsme dostali z penalty před poločasem, což byla škoda. Tam jsme to měli dohrát do přestávky na 0:0. Ve druhé půli jsme pak inkasovali ještě jednou, ale ani druhá skupina hráčů nijak nepropadla. Soupeř byl asi o trošku lepší, ale jak jsem říkal, výsledky tentokrát pro nás nebyly to hlavní. Vyhrát samozřejmě chceme vždycky, ale hru jsme tentokrát výsledku nijak nepodřizovali,“ dodal Mrázek.

V mužstvu přivítal několik nových tváří, o jejich definitivním setrvání na Nových Sadech se ale teprve rozhodne. Ať už jde o Davida Lošťáka, který hrál naposledy divizi za Šternberk, tak o duo z devatenáctky Prostějova Luža a Krátký či o Marka Kachlíka z Bučovic.

„Zapojili se také Pošusta a Ngyuen z dorostu, vrátil se i Maliňák, kádr zatím necháváme široký a uvidíme, kolik nás nakonec bude,“ pousmál se Mrázek.

Klub totiž musel řešit i přesun mezi divizními skupinami z „éčka“ do „déčka“, což s sebou pravděpodobně přinese podstatně více cestování.

„Kilometrů najedete v této skupině podstatně víc. K tomu se teď opravuje dálnice, cesty na Vysočinu jsou taky nevyzpytatelné. Klukům se zase tolik nelze divit, že nejsou nadšení. Nejsou profíci, je to jejich koníček a teď zabere podstatně víc času,“ uvědomuje si Mrázek.

Rozsáhlý exodus z Nových Sadů se ale nechystá.

„Měli bychom celkem zůstat pohromadě. Jen Šuba a Kryl, který ale stejně hostoval v Holešově, mají namířeno do Šternberku a ještě možná skončí Honza Roupec, kterému už se moc nechce pokračovat,“ dodal trenér Mrázek.

Josef Mucha
Kouč juniorky Sigmy Mucha: Není to tak stresující, práce je to ale stejná

Memoriál Jiřího Brücknera

Semifinále:
Nové Sady – Litovel 5:0
Otrokovice – Šternberk 4:0
O 3. místo:
Šternberk – Litovel 5:3
Finále:
Nové Sady – Otrokovice 0:2