Domácí mohli být s konečným výsledkem spokojeni vzhledem k času, kdy se jim podařilo vyrovnat.

Když ale trenér Rostislav Sobek vzal do úvahy průběh zápasu, nemohl se ubránit dojmu, že tentokrát bylo i navíc.

„Pochopitelně jsme chtěli doma zvítězit. Spokojený jsem mohl být s pevností obrany, kde se tentokrát zlepšila organizace. Co s týká hry dopředu, tak jsme si vytvořili dost šancí. Bohužel ale góly dostáváme poměrně snadno, sami se na ně pak až neuvěřitelně nadřeme,“ řekl novosadský kouč.

V první půli totiž zahodil vyloženou šancí Urbančik, který už by sám před brankářem, ale přestřelil. Po standardkách pak dvakrát nebezpečně hlavičkoval Škoda, jenže také bez úspěchu.

Na začátku druhé půle přišel za to trest a hosté šli sami po rohovém kopu do vedení, když se prosadil Mrňa.

„Přestávka nám bohužel trochu ublížila. Na startu druhého poločasu jsme se trochu hledali a soupeř toho využil. Ale cením si toho, že mužstvo ukázalo odhodlání, nezabalilo to a nakonec se mu podařilo aspoň vyrovnat,“ uvedl trenér Sobek.

Skórovat se podařilo v 85. minutě Adamovi Andreevovi, který doklepl do branky míč, jenž předtím po přetaženém centru vrátil do ohně Škoda.

„S hrou můžu být vcelku spokojený. Obranu jsme oproti minulému zápasu zpevnili, přestože se nám zase zranil další hráč Hodis. Podařilo se to ale zvládnout. Dopředu jsme chtěli hrát rychle, do náběhů a to jsme také plnili a nakonec jsme měli možná nejvíc šancí ze všech zápasů,“ dodal Sobek.

Jeho tým v příštím kole ale čeká skutečná výzva. Vyrazí totiž na půdu suveréna divizní skupiny D z Blanska, který ještě neztratil jediný bod.

Nové Sady – Velká Bíteš 1:1 (0:0)

Branky: 85. Andreev – 56. Mrňa. Rozhodčí: Šamárek – Kontoršikov, Žurovec. ŽK: Schlimbach, Urbančik (oba N. S.). Diváků: 55.
Nové Sady: Zbořil – Dokoupil (74. Smrček), Kopp, Krátký, Ďuriček – Schlimbach, Janeček – Andreev, Urbančik, Novotný – Škoda. Trenér: Rostislav Sobek.