Po výhrách nad Žďárem nad Sázavou a Ždírcem nad Doubravou odnesli zlepšenou formu olomouckého týmu fotbalisté Humpolce.

Tým z Vysočiny na Hané vedl, jenže domácí bleskově otočili skóre na poločasových 3:1.

„Soupeř skóroval jako první, což pro nás v tomto případě mělo podpůrný efekt a dokázali jsme velmi rychle zápas otočit,“ pochvaloval si trenér domácího celku Rostislav Sobek.

Dvakrát se trefil Aleš Rus a jednou Dominik Richter, což s týmem Humpolce očividně zamávalo.

„My jsme zápas otočili a soupeř na to nereagoval fotbalově, ale emocemi. Ve druhém poločase to byly nervy, zavánělo to i červenými kartami,“ líčil kouč Sobek.

Ten se dokonce ocitl na hrací ploše, kdy vyrazil řešit strkanici, do které se na polovině hřiště zapojil i novosadský kapitán – brankář Jiří Zbořil.

„Hostující Pešek udeřil do Davida Škody, který ho nijak neprovokoval. Ujely tam ale nervy našemu brankáři, který ač kapitán, tak tyhle věci skoro neunesl. Já jsem se to snažil uklidnit, i když jako trenér nesmím. Říkal jsem si, ať kartu radši dostanu já než aby někdo z pole,“ popisoval Sobek.

Skóre ve druhé půli na konečných 4:1 pečetil Tadeáš Spurný, který navázal na vítězné trefy z předchozích dvou utkání.

„Přišel z Holice chvíli se musel adaptovat. Rozhodl předchozí dva zápasy a dnes taky skóroval, takže se nám vyplácí,“ usmíval se trenér Sobek.

Nové Sady díky vítězství odskočily poslední Bystrci na pět bodů a pomalu se dotahují na Humpolec.

„Byla to bitva celků, které hrají o setrvání v divizi. My jsme bojovali o třetí výhru v řadě, což vyžadovalo morálku, koncentraci, což kluci splnili. Jsme na vlně, máme i štěstí, ale jdeme mu vstříc,“ radoval se kouč Sobek.

V příštím kole se Nové Sady představí v Polné.

„Ještě není ničemu konec, jedeme dál a potřebujeme si náskok upevnit. Kluky teď ale baví fotbal a věřím, že nebude těžké v dalších zápasech bodovat,“ doufá Rostislav Sobek.

FK Nové Sady – AFC Humpolec 4:1 (3:1)

Branky: 33. a 39. Rus, 41. Richter, 73. Spurný – 26. Alt. Rozhodčí: Kaloč – Bureš, Ham. ŽK: Zbořil, Schlimbach, Richter – Pešek, Šerý. Diváci: 120.

Nové Sady: Zbořil – Krátký, Kopp, Rus (81. Ďuríček), Popelka – Ždánský, Schlimbach - Spurný, Škoda, Šuba (78. Boukhatem) - Richter (85. Pošusta). Trenér Rostislav Sobek.