„Je to velká úleva a samozřejmě radost. Po všech dobře rozehraných zápasech, kdy jsme o lepší výsledky přišli,“ říkal trenér Rostislav Sobek.

„Hráčům jsem celou dobu zdůrazňoval, že nejde o smůlu a musíme to zlomit jedině prací. Ale samozřejmě jsme si to trochu vybírali. Teď se naopak štěstí přiklonilo k nám. Ale bez té maximální snahy a důslednosti by to nešlo,“ dodal.

Před týdnem přitom prohrály Nové Sady na domácí půdě s Bystrcí, která má stejně tristní bilanci jako ony.

„Byla to pro nás rána. Na druhou stranu jsme se bavili o tom, že to není rozhodující zápas a do konce sezony zbývá i řada dalších utkání. Tabulkově navíc máme lepší rozlosování,“ uvedl Sobek.

V nedělním duelu to přitom nevypadalo na nějaký velký obrat. I tentokrát Nové Sady na půdě favorita prohrávaly. V 38. minutě otevřel skóre Komínek.

„Domácí přitom měli další 4 tutovky, které pochytal brankář Zbořil. Jeho individuální výkon je potřeba vyzdvihnout,“ uvedl kouč Sobek, jemuž vyšly taktické šachy se sestavou.

„V předchozích zápasech jsme většinou šli po vystřídání s kvalitou výkonu dolů. Tentokrát jsme do základu nasadili spíš mladší hráče a z lavičky šli potom do hry Spurný, Rus, či Milan Novotný, což se nám vyplatilo,“ prohlásil Sobek.

Osm minut před koncem totiž pravý obránce Krátký po dobrém náběhu nastřelil míč na malé vápno, odkud Dominik Richter vyrovnal.

V nastaveném čase pak proskákalo autové vhazování ke Spurnému, který se opřel do míče a rozhodl o vítězství hostů z Olomouce.

„Domácí po přestávce polevili a my jsme náš výkon postupně zlepšovali. Když se nám povedlo vyrovnat, tak jsme se s tím nespokojili a nezdržovali někde u praporku a nakonec jsme za to byli odměněni,“ chválil Sobek.

„Samozřejmě kus štěstí v tom byl, ale to potřebujete vždycky a za předchozí zápasy jsme si ho už trochu zasloužili.

Po vítězství ve Žďáru se Nové Sady na rivala v boji o záchranu zase bodově dotáhly, protože Bystrc dostala doma sedmigólový výprask od Blanska. „Je to stále otevřené. Teď nás čeká Ždírec, který je nám v tabulce blíž. Věřím, že budeme zase bojovní,“ dodal Sobek.

Žďár nad Sázavou - Nové sady 1:2

Góly: 38. Komínek – 82. Richter, 90.+1. Spurný. Rozhodčí: Voneš – Svoboda, Koláček. ŽK: Vokoun - Rus. Diváci: 140.

Žďár n. S.: Svoboda – Komínek, T. Trojánek, Štursa, Fiala – Švoma (57. Kovář), Vitásek, Sodomka, Nedvěd – Henzl (70. Kunstmüller, 80. Vokoun), L. Trojánek.

Nové Sady: Zbořil – Krátký, Kopp, Škoda, Popelka – Žďánský, Schlimbach (54. Rus) – Boukhatem (46. Spurný), Richter, Šuba – Pošusta (72. Novotný). Trenér: Rostislav Sobek.