Poslední přípravný zápas proti HFK Olomouc jim sice nevyšel ani zdaleka podle představ, ale s přípravou na jarní část sezony jsou na Nových Sadech vcelku spokojení.

Populární divizní tým prochází přes zimu celkem rozsáhlou přestavbou. Cíl je jediný – aby se na jaře podařila záchrana a klub zůstal v divizi i v příštím soutěžním ročníku.

„Nic jiného si nepřipouštíme a nebereme. Děláme všechno pro to, abychom byli správně nachystaní a aby to tak na jaře bylo,“ prohlásil trenér Rostislav Sobek.

Ten přišel k mužstvu až v průběhu podzimu po mizerném startu do soutěže. Do jara půjdou Sady z patnáctého místa, sestupovat by měl ale jen poslední šestnáctý tým soutěže.

Změna v bráně

Už na konci podzimní části mluvil Sobek o nutnosti přebudovat kádr a přesně to se děje. Ze Šternberku se vrátil Šuba a rovnou pětice hráčů dorazila z Prostějova.

„Rus a Krátký už u nás byli na podzim a víme, co od nich čekat, určitě budou posilami. Stejně jako Popelka, to je vysoký, inteligentní stoper, který by měl být také přínosem. David Holub by měl rozšířit konkurenci v útoku, stejně jako Kvapil,“ vypočítal Sobek, který v kádru přivítal také mladé hráče ze Sigmy Filipa Ždánského a Karima Boukhatema.

„Ten si bohužel hned na začátku přípravy zranil kotník, ale snad se do toho brzy zase dostane,“ řekl Sobek.

Do jeho kádru se ještě pokouší prosadit křídelník Jan Hostaša, který v krajském přeboru nastřílel za Opatovice 11 gólů.

„Do přípravy nenastoupil Urbančík a zkušený obránce Tomáš Kopp už chce hrát jen za béčko. Jsme ale domluvení, že v případě potřeby nám pomůže,“ prozradil Sobek.

Změna přijde i na brankářském postu.

„Neoral to zkouší v Holici. Dlouholetý brankář Nových Sadů Zbořil projevoval velký zájem o místo jedničky, takže dostane příležitost. Ještě hledáme někoho k němu,“ dodal kouč.

Holice rozhodla už v první půli

V zápase proti HFK Olomouc tak stál v brance Vojtěch Nakládal.

„Měl to ale hodně těžké. Nehráli jsme moc dobře, soupeř byl agresivnější, zkrátka lepší. Chyběl nám Ďuríček, který dal zatím v přípravě pět gólů, ale tím to nebylo. Po předchozích povedených zápasech jsme hráli vlažně. Je to pro nás ale asi dobrá facka,“ hodnotil Sobek porážku 2:5.

HFK naprosto kraloval v první půli, kterou vyhrál 5:0.

„Byli jsme silní na míči, nebezpeční v koncovce a agresivní při presingu, který dělal soupeři velké problémy,“ pochvaloval si kouč Holice Jaromír Lukášem v hodnocení pro klubový web.

„Nevyužili jsme ještě další velké šance. Do druhého poločasu jsme prostřídali kluky ze širšího kádru a dovolili jsme dát soupeři dva góly. Pak už naše hra nebyla tak plynulá. Musím kluky ale pochválit, protože už jak ve středu s Hulínem, tak zápas s Novými Sady ukázal, že pracujeme v tréninku opravdu dobře,“ dodal Lukášek.

To jeho protějšek Sobek mohl být spokojenější až ve druhé půli.

„Až po prostřídání u nás i u soupeře jsme se dokázali domácím vyrovnat v důrazu. Nakonec jsme druhou půli vyhráli 2:0. Všechno zlé je pro něco dobré. Ukázalo nám to, že do každého zápasu je třeba jít na 100 procent,“ dodal novosadský kouč.

Jeho tým teď čeká v sobotu znovu na umělé trávě v Holici duel se Želatovicemi, za další týden se v areálu Androva stadionu utkají Nové Sady s Dolany a v generálce před soutěží potom s Novým Jičínem.
HFK odehraje nejbližší přípravný zápas už ve středu od 18 hodin proti Lutínu.

Příprava Nových Sadů

Nové Sady – Ústí 4:3
Nové Sady – Sigma U18 2:0
Hranice – Nové Sady 2:1
HFK Olomouc – Nové Sady 5:2
23. 2.: Nové Sady – Želatovice (16.30, Holice)
2. 3.: Nové Sady – Dolany (Andrův stadion)
9. 3.: Nové Sady – Nový Jičín

1. HFK Olomouc – FK Nové Sady 5:2 (5:0)

Branky: Henkl 2, Krejčí 2, Bořil – Andreev, Šuba.
HFK: Neoral – Rajnoha, Drmola, Krejčí, Krumpolc – Henkl, Bernatík, Juráš, Horka, Bořil – Stoklasa. Střídali: Večeř – Kotůlek, Kročil, Němec, Valouch, Marek, Svoboda. Trenér: Jaromír Lukášek.
Nové Sady: Nakládal – Ždánský, Rus, Popelka, Humpál – Hostaša, Andreev, Škoda, Šuba – Novotný, Richter. Střídali: Janeček, Holub, Schlimbach, Krátký. Trenér: Rostislav Sobek.