„Bylo to vlastně jednoduché. Zdena Kofroň byl zrovna na dovolené s rodinou, a tak jsem dostal příležitost já. I díky rozhodnutí pana trenéra Sobka a našich starších hráčů. Všichni se na tom prostě domluvili a stáli při mně," usmívá se teprve osmnáctiletý brankářský talent a dodává: „Nervózní jsem samozřejmě byl už tak dva tři dny dopředu. Musím ale říct, že když jsem vyběhl na rozcvičku, tak to ze mě spadlo. Soustředil jsem se už jen na to, abych se dostal do správného tempa a předvedl to, co umím nejlépe. Samozřejmě by to byla lepší výhra, to ale já úplně neovlivním."

Nebylo to ale jenom tak. I když zápas sice skončil bezbrankovou remízou, některé nepříjemné šance se na jedné, tak i druhé straně objevily. Ničemu pak nenapomáhal ani ne úplně kvalitní terén rezervního novosadského hřiště. V jakých momentech se tedy tento mladík nejvíce zapotil? „Bylo to asi, když v prvním poločase přišla těsně přede mnou teč do protipohybu. A potom ještě po přestávce, když soupeř zahrával přímák, po kterém se míč stočil do břevna," popisoval.

Nové Sady - Skaštice (16.3.2024)
FOTO: Nové Sady uhrály se Skašticemi na rezervním hřišti bezbrankovou remízu

V divizi už jde o víc

Doteď Marek Pařízek hájil černo-žluté novosadské barvy maximálně v dorosteneckém krajském přeboru, kde se mladíci z olomouckého sídliště aktuálně díky lepšímu skóre nacházejí na samotném vrcholu. Tohle ale přece jenom, i dle jeho slov, byla už trošku jiná liga.

„Rozdíl tam byl obrovský. Jak po stránce kvality, tak i komunikace. A vlastně i po všech ostatních. I soupeř už od začátku věděl, co od zápasu čekat a šel do něj skvěle připraven. A hlavně už, oproti mládežnické soutěži, jde v zápasech i o něco víc, než si prostě zahrát jen tak pro radost," líčil.

Nějaká ta kačka asi padne

A jak pak jeho nesporně obrovský úspěch viděli spoluhráči a trenéři v kabině? „Všichni byli rádi, že jsem to zvládl. Mluvilo se ale i o nějaké pokutce do týmové kasy. Myslím, že nakonec asi nějaká ta kačka padne," směje se.

Fotbalisté HFK Olomouc ztratili ve Slavičíně vedení 2:0
Csaplárova past. HFK přišel o dvougólové vedení, v nastavení ztratil i bod

Profesionální fotbal?

Ač by se mohlo zdát, že mladý gólman už, na svůj věk, dosáhl opravdu vysoko, nechce se tím rozhodně nechat ukolébat a dle svých slov míří ještě mnohem výš. „Mým nejbližším cílem je nastupovat v divizi čím dál tím častěji a postupně se ještě posouvat dál. Pokud by se pak naskytla nějaká šance chytat profesionálně, rád bych si i to jednou vyzkoušel," uzavřel sebevědomě, avšak se zdravou dávkou skromnosti.