„Popelka je ještě na dovolené, o Kirschbauma a Hirsche jsme přišli, takže jsme byli oproti minulé sezoně bez tří obránců," vysvětluje novosadský kouč Rostislav Sobek příčiny tak vysoké porážky jeho týmu.

Ze začátku zápasu velkému brankovému rozdílu vůbec nic nenasvědčovalo. Oba celky se snažily hrát útočně a vyměnily si mezi sebou několik šancí. Více ze hry ale měli očividně hosté z Olomouce.

„Herně jsme nezačali špatně a měli jsme jistou územní dominanci. Postupem času se ale soupeř začínal osmělovat a my jsme začali dělat zbytečné chyby," smutnil lodivod Nových Sadů.

Ve 28. minutě pak došlo k prvnímu střídání. Novosadský Šebora musel pro bolestivé a velice nepříjemné zranění hřiště opustit a nahradil jej Drábek. Ve 40. minutě se pak změnily statistiky i u vstřelených gólů. Přečíslení tři na dva ukončil svou přesnou střelou Martin Zagol a poslal domácí do vedení. Výsledkem 1:0 také první poločas skončil. Také proto, že Kucharčukův vyrovnávací gól ze 44. minuty padl z ofsajdu.

Domácí se pak pouhých sedm minut po startu druhé půle prosadili zásluhou Denise Neslanika podruhé. No a když se během dalších jedenácti minut trefili ještě Tomáš Magdon s Vojtěchem Heinikem, bylo už prakticky po zápase. V 79. minutě pak ještě skóre na konečných 5:0 uzavřel svou druhou trefou Magdon.

„Kvůli špatné přihrávce při útoku do plných nám dal soupeř gól z brejku. My jsme to chtěli strhnout a vyrovnat, ale soupeř nás začal trestat. Z toho pramenila naše nervozita a útoků na naši branku bylo stále více," komentoval šéf novosadské lavičky další průběh zápasu.

„Ve výsledku si ale myslím, že nás taková prohra může posunout směrem k větší pokoře. Po dnešku se hráči vrátili trošku na zem a uvědomili si, že všichni nebudou jenom čekat, až my se uráčíme dát gól. Na sebevědomí by nás to poznamenat nemělo. Shrnul bych to prostě dvěma slovy: výchovná facka," uzavřel Rostislav Sobek.

FK Nový Jičín - FK Nové Sady 5:0 (1:0)

Branky: 40. Zagol, 52. Nieslanik, 55. Magdon, 63. Heinik, 7í. Magdon. Rozhodčí: Poláček – Ogrodník, Mikulášek. ŽK: Krátký, Drábek, Škrabal, Rus (všichni NS). Diváci: 85.

Nový Jičín: Hub – Mrkvička, Heinik, Hýl, Nippert – Byrtus (62. Staněk), Zagol, Palla (70. M. Gaži), Vahalík (70. F. Gaži) – Nieslanik (75. M. Palla), Magdon. Trenér: Martin Štverka.

Nové Sady: Kofroň – Bažant (58. Lužný), Krátký, Dvorský, Opatřil (65. Škrabal) – Nguyen (58. Sobek), Kucharčuk, Rus, Fládr, Šebora (28. Drábek) – Marčík (58. Ždánský). Trenér: Rostislav Sobek.