Dvě branky ale Olomoučané dostali až v závěru a trenér Rostislav Sobek se navzdory dvěma červeným kartám pro soupeře hodně hněval na rozhodčí.

„Je to ostuda, co předváděli. Zápas v podstatě řídil kapitán hostů,“ prohlásil.

Slavičín vedl na Nových Sadech od 15. minuty, když se prosadil Goňa.

„V prvním poločase byl soupeř lepší. Má kvalitní tým. Když jsme je nechali hrát okolo vápna, nebo pouštěli do brejků, těžko se zastavovali. Ke konci prvního poločasu jsme ale hru už vyrovnali,“ mínil Sobek.

Po slabší pasáži v úvodu druhého poločasu Nové Sady přitopily pod kotlem a vyrovnání viselo ve vzduchu.

„Vytvořili jsme si asi dvacetiminutový tlak a soupeř nevěděl, kam dřív skočit. Ve dvou případech už byl překonaný brankář a obránci odkopávali míč z prázdné branky,“ popisoval Sobek.

Gól se však vstřelit Novosadským nepodařilo.

„Tak jako nám v některých zápasech stačilo málo šancí, tak tentokrát jsme doplatili na nízkou produktivitu,“ konstatoval kouč domácího týmu.

V 74. minutě přišel druhý gól po brejkové situaci a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Sobka však naštvalo, že brance podle něj předcházel faul.

„Bylo tam podražení našeho hráče zezadu, sudí to nechal být a dostali jsme z toho gól,“ pokrčil rameny.

„Celkově musím říct, že jsem z výkonu rozhodčího hodně rozčilený. Zápas v podstatě řídil kapitán hostů Švach, který tam zkoušel nejrůznější věci včetně teatrálních pádů a podobně. Vše až do poslední minuty bez žluté karty. Vrcholem pak bylo, když trenér hostů po faulu u laviček vstoupil do hřiště a dal facku našemu hráči, který byl na zemi,“ kroutil hlavou Sobek. „Je to opravdu ostuda a bylo mi až na zvracení,“ dodal.

Paradoxně nakonec v závěru hosté museli dohrávat v oslabení. V 78. minutě viděl druhou žlutou kartu Goňa a v nastaveném čase byl ještě za strčení soupeře v přerušené hry vyloučen Kalus.

Branka však přišla už jen jedna a to v 87. minutě, kdy třetí gól Slavičína vstřelil Školník, který výsledek pečetil.

„Nemůžu asi říct, že bych byl úplně spokojený s výkonem týmu, ale dokázali jsme si, že můžeme hrát i s takto silným soupeřem sebevědomě a vyrovnaně. Na tom bychom do budoucna mohli stavět,“ dodal kouč Nových Sadů, jehož mužstvo zakončilo podzim na desátém místě.

FK Nové Sady – FC TVD Slavičín 0:3 (0:1)

Branky: 15. Goňa, 74. Kalus, 87. Školník. Rozhodčí: Hovorka – Nejezchleb, Pospíšil. ŽK: V. Novotný, M. Novotný, Šuba, Zbořil – Goňa, T. Švach, P. Švach. ČK: 78. Goňa, 90.+2 Kalus (oba S.). Diváci: 120.

Nové Sady: Zbořil – Krátký, Škoda, Pospíšil, Březina (64. Pošusta) – Sobek – V. Novotný, Žďánský, M. Novotný (77. Andreev), Šuba (77. Musil) – Drábek. Trenér: Rostislav Sobek.

Slavičín: Jelínek – Salajka (63. Kopilec), Kocián, Horáček, P. Švach, Goňa, Školník, Mezírka, Kalus, Juřica (88. Fojtů), T. Švach. Trenér: Michal Švach.