Především podzim opakovat nikdo nechce. Loni byl tragický. Bez výhry, s pouhými pěti body za remízy.

„Do předpovědí se raději nepouštím. Soutěž je vyrovnaná a hodně bude záležet na tom, jak kdo odstartuje,“ říká trenér Rostislav Sobek, který stál za jarním vzepětím Nových Sadů.

V létě ho čekala přestavba kádru.

„Už dopředu avizovali odchod z pracovních či osobních důvodů Tomáš Kopp a Dominik Richter, kteří nám v divizi pomohli, ale teď už budou hrát za béčko. Ztráta pro nás bude odchod Aleše Ruse, který zamířil do vyšší soutěže, což mu můžeme jen přát,“ řekl Sobek.

Do Rakouska zamířil Jiří Schlimbach, ze studijních důvodů bude chybět také Jakub Ďuriček. Po zranění jsou mimo hru Andreev a Hodis. Boukhatem odešel za větším herním vytížením do nižší soutěže. Suma sumárum. Slušný průvan.

Posilami by měli být levý bek Milan Strnad z Moravské Třebové a defenzivní univerzál a syn trenéra Sobka Rostislav z Hranic. Do ofenzivy přichází ještě z Doloplaz zkušený útočník Josef Drábek.

„Za zmínku stojí Ondřej Baďura, který prošel mládeží Sigmy a naposledy hrál v Blatci,“ připomněl kouč.

„Další hráči už jsou spíš velmi mladí, ale uvidíme, jak se to povede dát dohromady,“ dodal.

V případě Nových Sadů bylo velkým tématem v minulosti daleké cestování. Vytvořením třetí skupiny divize ale většina „zájezdů“ odpadla. Naopak se diváci mohou těšit na více derby zápasů s týmy z okolí.

„To, že se bude hrát proti HFK Olomouc, ale i dalším týmům jako Přerov, Kozlovice, Hranice a podobně, je jednoznačné plus. Pro diváky to bude atraktivnější. Na druhou stranu si myslím, že se z toho v minulé sezoně dělal větší problém, než byl. Považoval jsem to spíš za zástupný důvod, aby někdo skončil. Když se chcete sportu opravdu věnovat, tak nějakou delší dobu v autobuse překousnete,“ mínil trenér Sobek, pod jehož vedením se na jaře mužstvo semklo.

„Pracujeme neustále na tom, abychom se viděli rádi, rádi spolu trénovali a aby atmosféra v týmu zkrátka byla dobrá. Pokud to tak je, tak je výjimečně není mužstvo alespoň trochu úspěšné,“ prohlásil kouč, který je přesvědčen, že loňské soužení se už nebude opakovat.

V úvodním kole nové sezony divize E míří Nové Sady v neděli do Brumova.