Na Nových Sadech se v divizním souboji střetly dva týmy, které se nacházejí v diametrálně odlišném rozpoložení. Zatímco tým z Vysočiny v soutěži vítězí a vyhlíží úterní pohárový souboj, ve kterém vyzve Spartu, celek z Olomouce stále čeká na první výhru v sezoně a krčí se u dna tabulky.

A čekat musí i po 9. kole.

„Po zápase se Žďárem nad Sázavou jsem řekl, že z toho mám dobrý pocit, že to takhle může fungovat, pokud budeme kompletní. Jenže od té doby nám v obou případech chybělo vždy jiných pět hráčů. A projevilo se to jak v minulém venkovním zápase, tak v domácím souboji s Polnou. Když chybí tolik hráčů, tak to je na náš kádr hodně,“ krčil rameny novosadský trenér Rostislav Sobek, který citelně postrádal především klíčové obránce Aleše Ruse s Tomášem Koppem.

Po dvaceti minutách hry se novosadští fotbalisté marně dožadovali odpískání pokutového kopu a záhy inkasovali po individuální akci Válka. „To byl takový zlomový moment,“ konstatoval kouč domácího celku.

Po změně stran hosté přidali ještě další dva góly. „Kdybychom dřeli, bojovali a věřili, že dáme gól z nějaké standardky, tak by to šlo, ale hráči mají hlavy dole,“ mrzelo trenéra Sobka. Jeho tým bude v příštím kole bojovat o první výhru na hřišti Břeclavi.

Polná zvítězila počtvrté v řadě. „Náš výkon kontrastoval s výkonem domácích. Nechci hodnotit, že na tuhle soutěž nemají, ale jejich tým je slabší,“ hodnotil trenér Polné Michal Lovětínský.

Teď už jeho svěřenci mohou plně koncentrovat na souboj se Spartou. „Ten zápas už mají v hlavě tři týdny a hráčům musím poděkovat za to, že jsme všechny tři zápasy před pohárem zvládli výsledkem 3:0, s čímž jsem nepočítal. Věděl jsem, že to budou mít v hlavách, ale jsem rád, že to pro ně bylo vyloženě motivační,“ uzavřel Lovětínský.

FK Nové Sady – TJ Slavoj Polná 0:3 (0:1)

Branky: 23. Válek, 60. Holub, 78. Voráč. Rozhodčí: Bebenek – Zavřel, Šamaj. ŽK: Andreev, Kvapil, Dokoupil – Pecina. Diváci: 80.
Nové Sady: Neoral – Ronza (7. Dokoupil), Hodis, Škoda, Smrček – Janeček, Novotný, Andreev, Ďuríček – Schlimbach (52. Kvapil), Richter. Trenér: Rostislav Sobek.