„Byli jsme kousek od vítězství. Je to škoda, že jsme zápas nedotáhli do konce,“ litoval trenér novosadských fotbalistů Rostislav Sobek. „Byla to pro nás ale těžká prověrka a nedopadla nejhůř.“

Po vlastním gólu Martina Krátkého to na body zprvu nevypadalo, jenže v závěru poločasu vyrovnal Milan Novotný a trefa Davida Škody z 84. minuty dala domácím velkou naději na výhru.

Jenže olomoucký tým neubránil v samém závěru rohový kop a Ondřej Růžička doklepával míč do sítě na konečných 2:2.

„Před zápasem a možná i během prvního poločasu bychom bod nejspíš brali. Podruhé v řadě jsme doháněli ztrátu, z přístupu hráčů a jejich zpětné vazby k realizačnímu týmu mám dobrý pocit,“ pochvaloval si Sobek týmového ducha.

„Pokud se něco nepokazí nebo se nezraní velký počet hráčů, tak by to v soutěži měli na nějaké bodování stačit,“ kalkuloval Sobek.

Nové Sady sice v tabulce divize D již předskočily Humpolec a Bystrc, se třemi body na kontě i po sedmi odehraných zápasech čekají na premiérové vítězství.

RICHTER SE VRÁTIL ZE ŠVÝCARSKA

„Potřebujeme získat ještě více sebevědomí, větší klid na kopačkách. Bude to chtít už začít vyhrávat, abychom se mohli více věnovat hernímu projevu. Věřím, že v dalších zápasech to bude mít stejnou nebo vzrůstající tendenci,“ prohlásil trenér.

Pomoci mají další posily. Po obránci Aleši Rusovi, který přebral kapitánskou pásku, na Nové Sady dorazil i útočník Dominik Richter, který naposledy působil ve Švýcarsku.

„Je to kvalitní posila, musí ale ještě potrénovat, protože nebyl v optimálním sportovním režimu,“ poznamenal kouč Sobek na adresu Richtera. Dále přišel z HFK Olomouc Tomáš Kvapil.

FK Nové Sady – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 2:2 (1:1)

Branky: 42. Novotný, 84. Škoda – 16. Krátký vl., 89. Růžička. Rozhodčí: Částečka – Mankovecký, Řezníček. ŽK: Krátký, Novotný, Andreev, Rus – Trojánek. Diváci: 70.

Nové Sady: Neoral – Ďuríček, Krátký, Rus, Ronza – Urbančík (90. Hodis) – Novotný, Schlimbach (69. Kvapil), Škoda, Andreev – Richter. Trenér: Rostislav Sobek.
Žďár n. S.: Svoboda - Fiala (70. T. Trojánek), Šindelka, Komínek, Růžička ,Vitásek - L.Trojánek, Sodomka, Nedvěd, Švoma - Henzl (76. Kunstmüller),Vopršal. Trenér: Petr Nedvěd.