„Přineslo mi to určitě dobrou zkušenost. A to jak po herní, tak i po fyzické stránce. Trénink třetiligového týmu už měl totiž úplně jinou úroveň. Každý bojoval o místo a všechno se odehrávalo ve větší rychlosti a s větším důrazem. Uvědomil jsem si tam také, že se musím aktivně zapojovat do hry a ne jen chodit do náběhů. Proto věřím, že minimálně fyzicky budu do divize připraven o to lépe," pochvaloval si aktuálně jedenáctý nejlepší střelec divize E, který už teď absolvuje s Novými Sady soustředění v Tasovicích.

A proč vlastně nakonec došlo k návratu zpět do Olomouce, ač se svými výkony v týmu vedeném koučem Radkem Malinou rozhodně nezostudil? „Jak s trenérem Sobkem, tak i s vedením Hranic jsme se domluvili, že jsem pořád mladý hráč, pro kterého je důležité zejména to, abych hrál. Proto pro mě v tu chvíli byly Sady jasnou volbou. V létě mám ale v plánu se tam vrátit na zkoušku znovu," usmívá se.

Rozhodčí Natálie Čampišová
Sudí Čampišová začátky obrečela: Mužům stále musíme dokazovat. Studuje medicínu

A jak se zvyšují Ambrožovy zkušenosti a také herní i fyzické schopnosti a dispozice, zvyšují se společně s nimi i jeho ambice. A to nejen ty nejbližší, ale samozřejmě i ty dlouhodobé. „Před sezonou jsem říkal, že by bylo fajn dosáhnout dvouciferného počtu gólů, ale teď, s tím, jak mám naběháno, si už věřím klidně i na dvacet. I do budoucna chci stoupat. Musím však postupovat krok za krokem. Chci se časem ustálit ve třetí lize a pak jít výš a výš. A když se zadaří, rád bych se fotbalem i jednou živil," uzavřel Martin Ambrož.