Ještě nedávno kouč Hranic vystřídá u kormidla Petra Mrázka, který byl odvolán po nepovedeném vstupu do soutěžního ročníku.

Nové Sady mají po čtyřech kolech na bodovém kontě nulu. Prohrály doma s Lanžhotem 0:2 a Starou Říší 0:3, hrozivé pak byly debakly na venkovních hřištích 0:8 v Rosicích a naposledy 1:8 v Tasovicích.

Loni přitom Nové Sady skončily uprostřed tabulky.

„Petra Mrázka si strašně vážím jako výborného schopného trenéra a férového člověka. Cítíme však, že musíme něco udělat. Vnímáme, že mužstvo hodně oslabilo a na to trenér doplatil. Klíčové pro nás bylo zařazení do divizní skupiny D. Spousta hráčů nechce jezdit větší vzdálenosti. Někteří skončili úplně, další odešli jinam,“ prohlásil předseda klubu Josef Ondroušek.

Petr Mrázek, trenér Nových Sadů
Další debakl a konec. Nové Sady odvolaly trenéra Mrázka

Rostislav Sobek přichází z Bělotína, kde působil od začátku této sezony. Předtím vedl Velkou Bystřici a dva roky seděl na lavičce divizních Hranic.

„Zájem vedení klubu a také názor, který jsem si udělal po konzultaci se známými, které na Olomoucku mám, mě rychle přesvědčily, že bych to měl vzít,“ řekl Sobek, který z bídného startu Nových Sadů přehnané obavy nemá.

„Je to samozřejmě hodně nepříjemné, ale už jsem přicházel do týmů, které měly problémy. Věřím, že se nám je podaří vyřešit a mužstvo nastartujeme,“ uvedl.

Nejdřív potřebuje tým důkladně poznat.

„Hrávali jsme proti sobě, něco vím, ale došlo tam k docela velkým změnám, takže budu tým za pochodu poznávat. Doplnit mužstvo ale asi bude třeba,“ myslí si.

„Máme na to asi ještě měsíc. Probíhat by měla jednání s Prostějovem a Uničovem, tak věřím, že někoho přivedeme,“ dodal Sobek, který si premiéru na lavičce Nových Sadů odbyde v sobotu (16.00) v domácím utkání s Bzencem, 12. týmem divizní tabulky.

Baník (v bílém) porazil ve 2. kole MOL Cupu Uničov na jeho hřišti 2:0.
Uničov Baník potrápil, ale z poháru vypadl. Vidělo to přes 1200 diváků
Olomoučtí fotbalisté ohromili v konfrontaci se španělským velkoklubem, v české lize jsou ale třetí od konce
Problém Sigmy? Před oběma brankami