„Z mého pohledu je to velká škoda. Rozhodly dvě velké individuální chyby, z toho jedna byla moje. Je špatné, že se na každý vstřelený gól pořádně nadřeme a ty, co dostáváme, jsou takhle jednoduché. A ten, který jsme dali dnes, už byl prostě pozdě. I tak si ale myslím, že jsme Vsetín svým výkonem překvapili," hodnotil zápas těsně po skončení jeho 37letý smutný hrdina.

„Dostal jsem malou domů na pravou nohu, která je má slabší a má první myšlenka byla, že to švácnu z první. Zprava si ale zavolal Foukal a mně se najednou střetly myšlenky. No a míč dostal útočník. Navíc mi ta střela pak prošla nějak blbě mezi nohama. Samozřejmě, kdyby se 2:1 vyhrálo, bylo by to v pohodě. Já tam jsem ale od toho, abych ty chyby nedělal. Navíc jsem nejzkušenější, nejstarší a beru to jednoznačně na sebe," dodal ještě svůj vlastní popis onoho inkriminovaného momentu.

Vsetín, který se pohybuje na třetím místě tabulky, navíc prodělal před zápasem v Olomouci značný otřes, když v předchozím kole nedokázal na svém hřišti porazit poslední celek z Přerova a alespoň bod za konečnou remízu 3:3 zachraňoval až ve druhé minutě nastavení. To všechno tedy mohlo zvedat naděje sadařů na bodový zisk.

„Určitě jsme to vnímali. Každopádně ale, já osobně se nedívám, jak hrál soupeř v minulém zápase. Celkově bych řekl, že si doma věříme na všechny. A zejména na týmy z vrchních pater, které dokážeme pravidelně přehrávat," říká Kofroň.

Tento zkušený gólman pak ale na konto Valachů, kteří v letošní sezoně zaznamenali opravdu velký výkonnostní posun směrem nahoru, přidal i kus chvály. „Jsou nebezpeční dopředu, věděli co chtějí hrát, měli nadstandardní kraje a díky vysokým hráčům měli i dobré standardky. Takhle nahoře jsou zaslouženě. Je to jiný Vsetín, než v minulých sezonách," uvedl.

Nutno však ale dodat, že Novosadští na tom už dlouhodobě nejsou dobře. Sice se už jim pomalu začíná vracet kapitán Aleš Rus, mimo sestavu však zůstává velký počet buďto zraněných nebo vykartovaných opor. „To je problém. A zejména proto, že každý zápas hrajeme v podstatě s jinou sestavou a nejsme kvůli tomu tak dobře sehraní. Je tedy opravdu těžké jednak sestavu nějak skládat a také s ní pak i nějak konstruktivně hrát," krčí rameny Kofroň.

V příštím kole čeká novosadské borce sobotní cesta do Kostelce na Hané, kde už nezvykle od 10 hodin nastoupí proti tamnímu celku, které nebralo ani bod v pěti posledních zápasech a byť figuruje na desátém místě ze šestnácti, poslednímu místu je kvůli extrémní vyrovnanosti druhé poloviny tabulky vzdáleno jen o čtyři body.

Pro sadaře se tak jedná o zápas, ve kterém by měli brát povinné vítězství. Speciálně pro Kofroně se však bude jednat o zápas, ve kterém změří síly s dalším gólmanem, který ochutnal profesionální fotbal, Michalem Bártou. Jak ale říká, těší se i na další věci. „Jelikož jsem z Prostějova a Kostelec je odtamtud jen kousek, budu tam mít i plno známých. Navíc mají opravdu hezký areál. Doufám tedy, že bude hezké počasí a přijde hodně lidí," uzavřel.