„Nemůžu říct nic jiného, než že to bylo zasloužené. Momentálně hrajeme ve složení, kdy na lepší výsledek prostě nemáme,“ konstatoval trenér Nových Sadů Petr Mrázek. „Situace je taková, že za nás hrají hráči z béčka, které hraje I. B třídu, takže jsou buď mladí a s dospělým fotbalem začínají, nebo mají prostě nějaký limit,“ řekl Mrázek. „Teď už byl k dispozici aspoň Kopp v obraně a Schlimbach, který byl ale po třech týdnech angíny. Je jasné, že bez nějakého doplnění to nepůjde, protože takhle bychom mnoho bodů neudělali. A to bych řekl, že Stará Říše byla ještě hratelný soupeř,“ dodal.

Snad kdyby Urbančík proměnil svou šanci za stavu 0:0, mohly Nové Sady pomýšlet na první body v sezóně. „Bohužel to prováhal a nastřelil protihráče,“ krčil rameny Mrázek.

První gól inkasoval jeho tým po dvanácti minutách po chybě na levé straně z kopačky Kvycha. Druhý ještě do poločasu přidal z penalty Nehyba a konečné skóre zpečetil deset minut před koncem Plichta.

Nové Sady tak mají po třech kolech hrozivé skóre 0:13 a začínají se pomalu obávat o svůj další osud v divizi. „Není to dobré, bude sice padat jen jeden tým, ale utkání nám ukazují, že zatím nemáme divizní úroveň. Pro mladé kluky jsou to velké zkušenosti a pokud se chtějí někam posouvat, tak je musí někde nasbírat. Na druhou stranu je to pro ně i psychicky náročné, takto prohrávat,“ řekl Mrázek.

Nové Sady – Stará Říše 0:3 (0:2)

Branky: 12. Kvych, 35. Nehyba z pen., 80. Plichta. Rozhodčí: Svoboda – Nápravník, Voneš. ŽK: Novotný, Šrom, Nguyen – Severa. Diváků: 50.

Nové Sady: Neoral – Krátký, Steklý, Kopp, Repčík, Nguyen, Urbančík (81. Sedlář), Schlimbach, Pošusta (64. Smrček), Novotný (46. Luža), Šrom. Trenér: Petr Mrázek.