V červnu odchytal postupový zápas proti HFK Olomouc a s prostějovským týmem mohl oslavovat triumf v Moravskoslezské fotbalové lize. V kádru pro druhou ligu na něj však místo nezbylo a zamířil tak na hostování.

Tři debakly

V divizním týmu Nových Sadů Neoral prochází takříkajíc gólmanským peklem.

„Je to svým způsobem kontraproduktivní a člověk ztrácí chuť a motivaci. Ale jsme v těžké situaci a každý musí odvést sto procent a možná ještě něco víc,“ prohlašuje Neoral.

Při své premiéře v dresu olomouckého celku inkasoval osm branek v Rosicích, po dvou týdnech lovil osmkrát míč ze sítě na hřišti Tasovic. A aby toho nebylo málo, minulý víkend sedmkrát inkasoval v zápase s vedoucím týmem divize D, Blanskem.

„Já už to radši nepočítám,“ glosuje současný stav Neoral, který s humorem sobě vlastním popisuje letošní divoký podzim: „Přišel jsem sem z Prostějova, ze třetí ligy, a tam jsem, kurňa, za tolik zápasů dostal tak tři góly,“ směje se.

„Tady jsem jenom během tří zápasů dostal 23 branek. To jsem opravdu nezažil,“ kroutí hlavou.

Jeho celková podzimní bilance na Nových Sadech působí na papíře vskutku děsivě: z deseti odchytaných zápasů byl překonán osmatřicetkrát. A to ještě moře vyložených šancí soupeřů bravurně zlikvidoval, průměr mu vylepšuje vychytané čisté konto proti Bzenci.

Beru si jen to nejlepší

„Já jsem přesto za tuhle štaci rád. Posune mě to jak po mentální stránce, tak, doufám, i po té výkonnostní. Beru si z toho jen to nejlepší a jsem rád za tu příležitost, že můžu být tady, i když bohužel máme skóre jako blázen,“ konstatuje gólman Neoral.

Ten se během zápasů v brance skutečně nenudí. Například v minulém kole s Blanskem byl na kolotoči, který se zastavil až po 58 minutách za stavu 0:7. „Byl to skutečně masakr. Je to lepší si některé zákroky vyzkoušet v zápase než na tréninku. Ale mrzí mě průběh zápasů, protože dokážeme hrát kvalitní fotbal, ale pak stačí jedna hloupá branka a sesypeme se jak domeček z karet,“ charakterizuje výkon svého týmu.

I ve chvílích, kdy loví jeden míč ze sítě za druhým, dokáže krotit emoce a snaží se zůstat pozitivní. „Člověka to štve, ale emoce se musejí spíš přestavit v nějakou výkonnost, než nadávat někomu okolo, že něco pokazil. To asi nemá smysl, to by nikomu nepomohlo,“ podotýká.

Těšíme se na výhru

Nové Sady přes hrůzostrašných 46 inkasovaných branek nejsou po 14 kolech poslední. Uhrály pět remíz a… „Teď se těšíme na výhru v Humpolci. Doufám, že tam pojedeme všichni zdraví a že předvedeme to nejlepší, co je v nás. Ať už konečně slavíme první výhru,“ přeje si Neoral.

Z divize D bude nejspíše sestupovat jenom jeden tým a Nové Sady tak mají stále velkou šanci na záchranu.

„Musíme se držet nad zónou sestupu za každou cenu,“ ví Neoral.

Už sobotní zápas v Humpolci hodně napoví…