Zatímco pro HFK Olomouc to byl již čtvrtý přípravný duel, Medlov hrál v roce 2024 vůbec poprvé. Po dvou týdnech přípravy však nasadil v Olomouci kompletní sestavu, ve které chyběli pouze dlouhodobě zranění brankář David Zmund či záložníci Pospíšil se Šléškou.

To trenér domácích měl složitější situaci, protože se jeho tým potýkal s marodkou. „Chyběli nám Purzitidis, Kadlec, Svrčina, Novotný, Pýcha či Dvořák, který je u nás na zkoušce. Někteří jsou zranění, někteří nemocní a dva kluci byli na lyžáku,“ vypočítával kouč HFK Petr Večeř.

Medlov vstoupil do utkání lépe a v prvním poločase byl lepším týmem, což zužitkoval po pěkné individuální akci Šimon Michalik, který prošel po brankové čáře a procedil míč z úhlu mezi nohy brankáře Šarmana.

Anketa o nejlepšího trenéra v okresu Olomouc
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra kraje. Hlasujte v unikátní anketě

„Medlov byl první poločas lepší. My jsme neměli ustálenou sestavu, zase jsme hráli v jiné, některé kluky jsem zkoušel na jiných postech a trošku jsme se hledali,“ hodnotil Večeř.

Po změně stran však hosté prostřídali a také domácí se dostali více do hry. Vytvořili si také asi čtyři velké šance. Ani jednu však neproměnili. „Chtěli jsme se v přípravě zaměřit na ofenzivu, ale ve čtyřech zápasech jsme dali jen dva góly. Každopádně výkon z druhého poločasu byl pozitivní. U soupeře ale bylo vidět, že má vliv, když prostřídá, protože se nám tam potom otevírala okénka,“ všiml si domácí kouč.

Ve druhé půli musel předčasně ze hřiště nejlepší střelec Medlova Patrik Kasal, který viděl za řeči směrem k rozhodčímu červenou kartu. Týmy se však domluvily, že místo něj naskočí jiný hráč, aby se duel dohrával v rovnovážném počtu. Hosté potom mohli přidat pojistku vítězství z brejku, ale Michalik druhý gól nepřidal, a tak si Medlov připsal na úvod přípravy cenný skalp.

„Jsme rádi, že jsme se mohli konfrontovat s divizním celkem. Zápas splnil účel, dal nám něco do kondice. První poločas jsme měli více ze hry, byly tam šance a jednu jsme proměnili. Po změně stran jsme prostřídali a navrch měl soupeř. Vítězství si ceníme, ale nijak ho nepřeceňujeme,“ řekl kouč Medlova Bruno Nezval.

FK Šumperk - SK Uničov 2:0, Marek Hausknecht
Uničov má první posilu. Bez opor porazil béčko Zbrojovky

„Z porážky od týmu z nižší soutěže si těžkou hlavu neděláme. Nám se také povedlo uhrát remízu s třetiligovými Hranicemi. Věděli jsme, že je Medlov kvalitní mančaft, vede krajský přebor. Teď nás čeká Šumperk a zbývají nám čtyři přípravné zápasy. Uteče to rychle, takže už musíme ladit formu směrem k soutěži,“ ví Večeř. To Medlov o víkendu v Uničově změří síly s Velkými Losinami.

1. HFK Olomouc - FK Medlov 0:1 (0:1)

Branka: Michalik.

HFK: Šarman- Nemeth, Pavelka, Vejvoda, Černík, Lang, Zeman, Kachlík, Stoklasa, Filípek, Breznický. Střídali: Tylich, Zdráhal. Trenér: Petr Večeř.

Medlov: Kamisch - Habáň, Bartoněk, Srdýnko - Cikryt, J. Kasal, Trefil, Muzikant, Skřebský - P. Kasal, Michalik. Střídali: Kuděla, Boxan, Toman, Vrba, Mikuta. Trenér: Bruno Nezval.