„Už před začátkem přípravy dostali kluci, tak jak je zvykem, individuální plány. A musím říct, že si je splnili velice dobře a byli tak na první trénink dobře připravení. Mohli jsme ho tedy dát napůl běžecký a napůl herní. Nemohu zatím jinak, než byt spokojený," říkal kouč Petr Večeř bezprostředně po skončení úvodního společného tréninku zimní přípravy v holickém areálu.

Kromě toho ale také nastínil, jak bude příprava, pro Holici tak důležitá, vypadat v následujících dnech a týdnech. „Budeme trénovat třikrát týdně v domácích podmínkách. Máme tady i umělku, takže není potřeba řešit nějaké soustředění. O víkendech pak budeme hrát přípravná utkání. Oproti původnímu plánu nám ještě jedno přibylo. Celkově jich bude osm, což je sice dost, ale zase máme 25 hráčů a dva gólmany, takže v prvních čtyřech počítám s velkou rotací," popisuje.

Téměř v plné síle

Jarní část bude pro HFK velice důležitá. Podzim totiž sice Večeřovi svěřenci rozjeli ve velkém stylu, když po sedmi zápasech měli na svém kontě pět výher, patnáct bodů a atakovali samotnou špičku tabulky. Potom se jim však dařit přestalo, přišla osmizápasová série s pouhými třemi body a propadli se až na současné desáté místo z šestnácti. I proto je pro klub z Holice dobře, že mohl svou tréninkovou část začít v podstatě v plné počtu.

Hráči Nových Sadů se radují z gólu. Ilustrační foto
Nové Sady zahojily rány a chystají se na přípravu. Možná však přijdou o oporu

„Chyběl jen Paris Purzitidis, který má ale jen drobné zranění. Dále pak ještě Matěj Stoppen, kterého trápí problém s kolenem. Tam je to na delší dobu, snad se ale dá do začátku jara do pořádku," líčí Večeř.

„Můžeme se tedy v klidu soustředit na práci. Zlepšení bude muset přijít zejména v útočné fázi, to znamená na rozehrávce, přechodové fázi a hlavně pak na té finální. To nám na podzim dělalo největší problém. Defenziva byla naopak celkem v pořádku a já doufám, že si to udržíme," dodává.

Spousta nových hráčů

Pro potenciální dobrý výsledek černo-bílých klíčové je klíčové také to, že tým, který už ukázal, že dobrý fotbal hrát umí, zůstane v podstatě beze změn. Naopak ještě bude posílen.

„Největší radost mám z toho, že nikdo neodešel. Co se pak týče příchodů, tak se nám z hostování vrátili Jarda Tylich a Filip Fleischmann, po dlouhodobém zranění pak Patrik Stoklasa. Na zkoušce jsou pak u nás Radim Machala a Jiří Ligač z Bystřice pod Hostýnem. Dále ještě Lukáš Dvořák ze Šternberku a Adam Kenša ze Slavonína. Zapojil se pak i Adam Zdráhal z dorostu," vypočítává holický kouč a doplňuje, že ke zúžení kádru by mělo dojít 3. února po zápase s Medlovem. Spokojen by pak byl, pokud by alespoň dva zapadli do základu.

Útok na třicítku

A jarní ambice? Tak ty jsou u holického celku jednoduché: „Bude to hlavně o těch prvních jarních kolech. Chci, abychom co nejrychleji dosáhli třiceti bodů, které by nám měly stačit k záchraně. A pak uvidíme, co bude dál," uzavřel Petr Večeř.

Přípravné zápasy HFK Olomouc:20.1. vs Val. Mez. (doma, 11:00)
27.1. vs Hranice (venku, 14:00)
3.2. vs Medlov (doma, 11:00)
10.2. vs Šumperk (venku, 11:00)
16.2. vs Sigma U18 (Řepčín, 17:00)
24.2. vs Tasovice (doma, 11:00)
2.3. vs Břidličná (doma, 11:00)