„Byl to víceméně jednoznačný zápas. Soupeř byl posílen v reprezentační přestávce o pět hráčů ligového kádru a bylo to znát,“ řekl trenér Holice Jaromír Lukášek.

Jeho tým měl náznaky šancí v úvodu zápasu po standardních situacích, ale střelecky se neprosadil.

„Bylo to víceméně všechno. Soupeř nás pak přehrával a moc nás do ničeho nepouštěl. Vyhrál zaslouženě,“ uznal Lukášek.

Poločas skončil z pohledu hostů 0:2. Ve 14. minutě prolomil bezbrankové skóre vlastním gólem obránce Martin Krejčí. Ve 39. minutě pak skórovala právě jedna z ligových „posil“ opavského béčka Václav Jurečka. Brzy po přestávce potvrdil jasnou výhru domácích Jan Řezníček.

„Z naší strany to nebyl vydařený zápas, na druhou stranu kvalita soupeře byla tentokrát opravdu nad naše síly,“ uvedl na adresu vedoucího mužstva tabulky kouč Lukášek, kterému v utkán chyběli zranění Luboš Horka a Petr Rajnoha.

„Luboš už je po operaci menisků a sešili mu postranní vazy v koleně. Čeká ho teď ještě plastika zkříženého vazu. Lékaři teď mají novou metodu, po které by mohl být za dva měsíce zpět na hřišti. I tak je to ale zranění do konce sezony,“ prozradil trenér HFK.

„Rajnohovi se svalové zranění hojí celkem dobře. Na Šumperk ještě nebude, ale na další zápas proti Ústí už snad ano,“ dodal Lukášek, který ovšem podotkl, že sérii zranění zatím v holickém týmu není konec.

Po zápase B-týmu v Litovli, který HFK vyhrál 1:0 přibyli na marodku David Hornich a Lukáš Petržela.

„U Petržely jde o zadní stehenní sval, což vypadá minimálně na tři týdny. U Hornicha jeto koleno a čekáme až mu splaskne otok,“ posteskl si holický trenér.

„Měli jsme před jarem smělé plány a teď se nám to trochu sype. Ale šanci dostanou další kluci. Boj o záchranu nám snad nehrozí a kádr bychom měli zvládnout poskládat,“ snaží se do budoucna dívat optimisticky.

V sobotu od 15 hodin přivítají jeho svěřenci na svém hřišti v Holici Šumperk.

SFC Opava B – 1. HFK Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 14. Krejčí vl., 39. Jurečka, 50. Řezníček. Rozhodčí: Nejezchleb – Vojáček, Svoboda.

Opava: Hub – Dybal, Swiech, Radič, Berger (65. Kuzník), Socha (32. Musila), Večerek, Darmovzal, Řezníček, Rychlý (60. Helebrand), Jurečka. Trenér: Lukáš Černín.

HFK: Večeř – Krumpolc, Juráš, Krejčí, Henkl – Cikryt (68. Petržela), Kotůlek (77. Stoklasa), Kubáč, Bořil – Buček – Hornich (63. Malenda). Trenér: Jaromír Lukášek.