„Do zápasu jsme vstupovali po intenzivním tréninkovém týdnu, který obsahoval hodně běhání. Kluci tak měli trošku těžké nohy. Byla to ale pro ně stejná situace jako na úplném začátku přípravy, do které vstupovali po individuálních trénincích," řekl na úvod svého hodnocení holický kouč Petr Večeř.

A tento fakt se projevil poměrně výrazně. Už po pár minutách totiž Olomoučtí inkasovali z kopačky Jana Tögela. Jednobrankové vedení domácího celku pak vydrželo až do přestávky. Po ní se pak ale projevila zlepšená holická hra a začala se postupně propisovat i do skóre. Díky brance Jaroslava Tylicha a dvěma přesným zásahům Tomáše Svrčiny zápas otočili a mohli oslavit vítězství v poměru 3:1.

„Šli jsme do utkání s určitými věcmi, které budeme chtít praktikovat v sezoně. Bohužel jsme se ale ze začátku trochu hledali a rychle inkasovali. Břidličná pak byla výrazně lepší, postupem času jsme se s ní ale herně srovnali, po přestávce jsme už byli lepší a zaslouženě jsme zápas otočili," pokračoval lodivod Holice.

Nové Sady - Baťov (3.6.2023)
Nové Sady svůj první přípravák prohrály. Trefil se ale mladý hráč na zkoušku

„Hráli za nás dva noví kluci. Jeden z nich byl šikovný mladík Martin Skočovský ze Sparty Brno, který v Olomouci studuje a už dříve s námi trénoval. Zatím jsem s ním spokojen, " dodal.

Vstup do fáze přípravných zápasů tedy Hanáci zvládli a nyní už se tak mohou v klidu připravovat na další měření sil. Ve středu je čekají Dolany a v neděli pak pohár v Kostelci na Hané proti místním celku, se kterým se nově střetnou také ve dvou divizních kláních. „Pokud postoupíme, budeme v dalším týdnu hrát další předkolo. Pokud se nám to nepodaří, budeme muset shánět soupeře," shrnul na závěr nejbližší budoucnost svého týmu Petr Večeř.

TJ Břidličná - 1. HFK Olomouc 1:3 (1:0)

Branky: Tögel - Tylich, 2x Svrčina.

HFK Olomouc: Kročil - Lang, Vejvoda, Kadlec, Černík, Durčák, Skočovský, Pavelka, Svrčina, Filípek, Novotný. Střídali: Zeman, Fleischmann, Tylich, Komani, Kotůlek. Trenér: Petr Večeř.