Konečné jedenácté místo bral v uplynulé sezoně celek HFK Olomouc, ale měl jen dvoubodový náskok na předposlední Baťov. Zároveň však skóre minus dvacet. Cíl - záchrana - byl splněn.

V pondělí 8. července pod trenérem Petrem Večeřem zahájila Holice přípravu na nový ročník. A cíl je jasný, být lepší. „Loni byly ambice zachránit se, nechceme stagnovat, ale chtěli bychom se posunout do klidného středu tabulky,“ hlásí kouč.

K tomu bude mít k dispozici mírně pozměněný kádr. Jan Kadlec míří na zkoušku do třetiligového Zlínska, otazník pak visí nad Radimem Machalou. „Dělá fyzioterapeuta u áčka Sigmy, tak uvidíme, jak bude stíhat. Zájem je ale z obou stran, že když bude moct, tak by hrál,“ přiblížil Večeř.

Změna proběhne také na brankářském postu. Jednička David Šarman však zůstává, naopak končí Marek Kročil, jehož místo by měl zaujmout Petr Spálenka z Vysokého Mýta, který v Olomouci studuje.

Do Holice by pak měli dorazit Ondřej Brulík z Mohelnice, Jiří Skopal z Brodku u Přerova a Aleš Tománek z Bohuňovic. „Ondra je gólový, věříme, že zvýší naši potenci,“ hlásí Večeř.

Kromě toho se do přípravy zapojí také hráči, kteří byli na hostování - Lang, Černík, Breznický a Fleischmann. „Celkově budeme mít asi 23 kluků. Nemáme téměř žádné odchody, což je pozitivní. Měli bychom udržet kvalitu,“ dodal Večeř.