Naposledy jejich dobrou formu odnesl na domácím hřišti Holešov. HFK chytil začátek a už v deváté minutě šle do vedení, když se po kombinaci uvolnil Svrčina a z dvaceti metrů trefil míč pod břevno.

Ještě do poločasu navíc hosté svůj náskok navýšili. Po levé straně unikl Novotný a stříleným centrem našel Stoppena, který se prosadil i přes svého strážce.

„Podařilo se nám dobře chytit začátek. Soupeře jsme atakovali vysoko. Jinak jsme chtěli hrát z bloku, dobře se posouvat a chodit do brejků. První půli jsme měli pod kontrolou a odměnou nám byla druhá branka,“ hodnotil trenér HFK Olomouc Petr Večeř.

Nové Sady - Rámařov (16.9.2023)
FOTO: Nové Sady i přes problémy porazily Rýmařov. Fanoušci jim poděkovali pyrem

Po změně stran se Holešovu čtvrt hodiny před koncem přece jenom podařilo snížit, když centr Semenyny uklidil do sítě Kovář. „Věděli jsme o jejich silných stránkách, jimiž jsou právě tito dva hráči a připravovali jsme se na ně. Bylo vidět, že ve druhém poločase Holešov musel začít hrát a asi něco proběhlo u nich v šatně o přestávce. V závěru chodily centry do našeho vápna, ale vyloženou šanci soupeř neměl. Utkání jsou už ubojovali,“ byl spokojený Večeř.

Holice tak poskočila na třetí místo. „Asi nikdo nečekal, že budeme mít tolik bodů, jsme za to velmi rádi. Máme dobrou organizaci hry a defenzivu. Jsme schopni zvládat zápasy, ve kterých vedeme. Neděláme chyby,“ usmíval se.

I přes povedený start se však prozatím ambice klubu nemění. „Říkali jsme si, že na záchranu by mělo stačit třicet bodů. Je potřeba je nejprve získat a pak se můžeme dívat, na co dosáhneme,“ uzavřel Petr Večeř.

Šternberk - Kostelec na Hané (16.9.2023)
FOTO: Šternberk konečně zase vyhrál. Poradil si doma s Kostelcem na Hané

SFK Elko Holešov - 1. HFK Olomouc 1:2 (0:2)

Branky: 74. Kovář - 9. Svrčina, 39. Stoppen.

Rozhodčí: Brezáni - Cieslar, Bodeček. ŽK: Třasoň - Filípek, Svrčina, Zeman. Diváci: 250.

HFK: Šarman - Kachlík (62. Zeman), Kadlec, Vejvoda, Černík (76. Lang), Filípek (76. Nemethú, Novotný (90. Pícha), Svrčina, Pavelka, Skočovský, Stoppen. Trenér: Petr Večeř.