Fotbalisté Holice si první výhru v sezoně připsali před týdnem obratem na Nových Sadech. Také v domácím zápase se Šumperkem jim vyšel lépe druhý poločas, do kterého předvedli drtivý nástup. „Chtěli jsme navázat na dobrý vstup do prvního poločasu, kdy jsme dali tyčku. Na to jsme chtěli po návratu z šatny navázat a splnilo se nám to,“ pochvaloval si trenér 1. HFK Olomouc Jiří Derco.

Jeho tým se zásluhou Bučka a Vybírala dostal rychle na vítěznou cestu.

Pro hosty to byla tvrdá rána.

„První poločas byl z naší strany hodně dobrý, každý to viděl, že jsme měli víc ze hry. Nedávali jsme ale šance plus tam bylo špatné řešení některých situací,“ konstatoval šumperský trenér Zdeněk Opravil.

„Řekli jsme si, že musíme zodpovědně pokračovat v tom, co jsme hráli první poločas. Jenže jsme asi byli ještě v kabině, když jsme dostali dvě branky. Neumím si to vysvětlit,“ kroutil hlavou Opravil.

V 65. minutě Kotzman vykřesal kontaktní brankou na 2:1 naději na body, která se pak ještě zvýšila po vyloučení Krumpolce, jenž si vykoledoval druhou žlutou kartu.

„My jsme pak začali hrozně moc nakopávat. Oni tam poslali Krejčího, který začal vyhrávat všechny souboje. A když to tam propadlo, stejně jsme tam nebyli,“ lamentoval Opravil, jehož tým se ani v početní převaze nemohl dostat do vyložené šance na srovnání.

Trénink fotbalové reprezentace v Olomouci. Ilustrační foto
V Olomouci se schází "náhradní repre". Sigma dodala čtyři hráče

Holičtí fotbalisté dobře bránili a navíc i v oslabení přidali vítězný gól na 3:1, kterým Regec potvrdil první domácí výhru sezony. Šumperské snížení po tečované střele přišlo až pět minut po dvanácté a na tříbodový zisk pro domácí už nemělo vliv.

„Je to k zamyšlení, jak je možné hrát první poločas tak dobře a pak si to tak pokazit vstupem do druhého poločasu,“ prohlásil zklamaný Zdeněk Opravil, jehož tým má na kontě jediný bod.

„Ukopali jsme to srdcem,“ hlásil spokojený trenér Jiří Derco. „Na začátku sezony nám chybělo k fotbalovosti srdce a to teď máme. S tím jsem maximálně spokojený,“ vyprávěl po druhé výhře za sebou.

Derco zároveň ocenil tým soupeře. „Líbí se mi styl jejich práce a je to pro ně kruté. Ale myslím, že když budou pracovat dál, tak výsledky přijdou,“ povzbudil šumperský tým.

Kouč Severomoravanů Opravil ale moc dobře ví, že se jeho tým dostal v úvodu sezony do situace, ve které rozhodně být nechtěl.

„Neděláme body, teď nás doma čeká Slavičín a pro nás už je každý zápas, že musíme. Je to jako bychom hráli pět kol před koncem o záchranu. Teď nás čeká teprve šesté kolo, ale my jsme v situaci, že zkrátka už musíme…“

1. HFK Olomouc – FK Šumperk 3:2 (0:0)

Branky: 47. Buček, 51. Vybíral, 88. Regec – 65. Kotzmann, 90. Linet. Rozhodčí: Hovorka – Julínek, Vlk. ŽK: Krumpolc, Bernatík, Laštůvka, Mazouch – Strnad, Pavelka, Lavrovič. ČK: 72. Krumpolc. Diváci: 123.

HFK Olomouc: Machalický – Michal Vyskočil (67. Regec), Forch, Buček (84. Němec), Červenka (88. Filípek), Mazouch, Vybíral (77. Laštůvka), Krumpolc, Bernatík, Kotůlek, Stoklasa (72. Krejčí). Trenér: Jiří Derco.

Šumperk: Kreizl – Pavelka, Ostrovka, Smrž, Kotzmann (81. Nízký), Linet, Jurásek (61. Sitta), Cikryt (77. Tran), Strnad, Kováč (84. Elšík), Lavrovič. Trenér: Zdeněk Opravil.


Načítám tabulku ...