Hráči domácí Holice si proti Bzenci vypracovali několik slibných šancí, z gólu se ale mohli radovat až ve 34. minutě, kdy centr Bučka z levé strany uklidil hlavou do branky Červenka.

Po změně stran podržel domácí tým brankář Kubica, když vytěsnil střelu na přední tyč a zařídil tak domácím všechny body.

„V prvním poločase jsme předvedli naši hru. Dobře jsme kombinovali, ale nedokázali jsme zakončit vyložené šance. Druhý poločas už nebyl z naší strany tolik kvalitní. Nepřesnými přihrávkami jsme dali soupeři šance na vyrovnání, ale díky týmovému výkonu a bojovnosti se nám podařilo získat tři body do tabulky,“ hodnotil na klubovém webu trenér 1. HFK Olomouc Jiří Derco.

Jeho tým si tak spravil chuť po týden staré prohře na hřišti Kozlovic a navíc potvrdil úspěšnost na domácí půdě. „Jsem rád, že i v kombinované sestavě se nám podařilo potvrdit domácí neporazitelnost a hráči širšího kádru zapadli do sestavy,“ dodal Derco.

Holičtí fotbalisté tak dál v tabulce divize E figurují v kontaktu s elitní trojkou. Podzim zakončí příští víkend na hřišti Všechovic.

1. HFK Olomouc - TJ Slovan Bzenec 1:0 (1:0)

Branka: 34. Červenka. Rozhodčí: Poláček - Kostelník, Mikulášek. ŽK: Petrucha (Bzenec). Diváci: 65.

HFK Olomouc: Kubica - Buček, Pezzotti, Fleischmann, Henkl - Červenka (89. Němec), Bernatík (80. Stoklasa), Laštůvka, Spurný, Smítal (65. Vychodil) – Martin Vyskočil. Trenér: Jiří Derco.

Bzenec: Smrčka - Mlýnek, Petrucha, Šmahaj, Zúbek - Čech, Šmatelka, Vinkler, Gavenda (88. Vaverka) - Eliáš, Venclík. Trenér: Libor Škodík.