„Výsledek bereme, neudělali jsme ostudu, ale mrzí mě, že jsme nebyli víc odvážnější. Na druhou stranu musíme vyzdvihnout kvalitu soupeře, pro nás to byla velká škola,“ hodnotil sváteční bitvu trenér domácího celku, který hraje divizní soutěž, Jiří Derco.

Pohárové měření sil s favoritem přilákalo na holický stadion nejvyšší návštěvu za poslední roky, přesto se kapacita zdaleka naplnit nepodařila. Od samotného úvodu diváci sledovali útočné snažení favorizovaných Brňanů. Drtivý začátek Zbrojovky vyústil ve vedoucí gól již ve 4. minutě, kdy se po dlouhém obléhání pokutového územní domácích prosadil střelou z hranice šestnáctky na zadní tyč Pavel Eismann.

„Byla škoda, že jsme tak brzo inkasovali. Kdyby se to drželo déle, tak by to vypadalo trošku jinak. Ale bylo vidět, že Brno je někde jinde. Pro naše kluky to byla škola i velký fotbalový svátek,“ řekl kapitán olomouckého celku Martin Vyskočil.

HFK se dlouho před branku Zbrojovky nedostával, jediná šance po standardce však mohla vést k vyrovnání. Jenže kapitán Martin Vyskočil po prodlouženém centru střelou z malého vápna pouze rozezvučel břevno a z následné dorážky neuspěl ani Petr Rajnoha.

„Celkem jsme Brno potrápili ve standardních situacích, je to škoda, že se nepovedlo vyrovnat,“ mrzelo kouče Derca.

Ovšem pořekadlo nedáš – dostaneš platilo i v pohárovém zápase. Robert Bartolomeu úžasně zakroutil míč ze standardky a s přispěním tyče dodal Zbrojovce klid do druhé půle.

Hosté ani po změně stran nerezignovali na útočné snažení a po deseti minutách druhého poločasu přidali třetí branku zásluhou hlavičkujícího Adama Fouska.

Holici nebylo přáno ani po druhé gólovce, když v nastaveném čase vytěsnil pokus Martina Kotůlka brankář Zbrojovky Halouska.

„Hráči na vlastní kůži poznali, že to jinak vypadá v televizi a jinak v reálu. Teď mají motivaci do další práce, aby se ve výkonnosti posunuli trošku nahoru,“ prohlásil holický trenér Derco.

V neděli se HFK představí v divizním derby na Nových Sadech. „Spadneme zase do reality, zase o dva schody níž. Máme ale určitý plán a když se jej budeme držet, tak zápas zvládneme,“ dodal kouč Jiří Derco.

1. HFK Olomouc – Zbrojovka Brno 0:3 (0:2)

Branky: 4. Eismann, 42. Bartolomeu, 57. Fousek. Rozhodčí: Cieslar – Batík, Dohnálek. ŽK: Spurný (HFK). Diváci: 479.

HFK: Kubica – Michal Vyskočil, Krejčí, Rajnoha, Buček - Spurný (76. Kotůlek), Laštůvka (46. Smítal), Mazouch, Pezzotti, Bernatík (62. Stoklasa), Martin Vyskočil. Trenér: Jiří Derco.

Brno: Halouska – Sukup, Šural, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu (68. Štepanovský), Krška, Sedlák, Fousek – Růsek (75. Pachlopník) – Přichystal (62. Vintr). Trenér: Pavel Šustr.