„Vypadá to, že si Luboš poškodil vazy v koleně, což znamená, že bude minimálně půl roku mimo hru. To je pro nás obrovská ztráta,“ litoval trenér HFK Jaromír Lukášek.

„Je to něco, jako kdyby Sparta přišla o Dočkala nebo Opava o Zavadila. V kabině plní roli lídra, má velké zkušenosti a k tomu samozřejmě i výkonnost na hřišti,“ řekl holický kouč, který navíc bude v příštích zápasech nejspíš postrádat i Petra Rajnohu.

„V úvodu zápasu si natáhl sval, tam to vypadá tak na 3 až 4 týdny,“ prozradil Lukášek. „Skoro se mi chce říct, že bych za ta dvě zranění vyměnil vítězství, i když z něj mám samozřejmě radost,“ doplnil.

Triumf HFK se nerodil lehce, byť by k tomu jednoznačný výsledek mohl svádět. Skóre otevřel ve 34. minutě Buček z penalty a stejný hráč náskok v 61. minutě zdvojnásobil.

„Byl to vyrovnaný zápas. Vsetín byl dobře nachystaný a museli jsme odvracet několik nebezpečných situací. Zhodnotil bych to tak, že jsme byli důslednější v obraně a efektivnější v útoku. Čtyři góly jsme dali asi z nějakých osmi střel, což je slušné,“ uvedl Lukášek.

Radost mu udělala především třetí branka, do které přetavili jeho svěřenci to, co pilují na tréninku. Buček vybojoval díky presinku míč a následný rychlý protiútok zakončil Bořil.

„Je důležité, že si kluci i v zápase ověřili, že to, na čem pracujeme v tréninku, funguje i v zápasech,“ řekl Lukášek.

Vsetín ještě zásluhou Vladimíra Surovce vykřesal na chvíli jiskru naděje na návrat do zápasu, ovšem branka Krejčího z 81. minuty ji zase rychle zadusila a stanovila konečné skóre na 4:1 pro domácí.

„Věřím, že nám to do dalších zápasů dodá sebevědomí. Tabulka je vyrovnaná, takže každá výhra vás rychle posouvá nahoru a porážka zase stejně rychle sráží dolů. Příště nás čeká zápas v Opavě, kde to nebude už kvůli reprepauze snadné. Uvidíme, jak se s tím popereme,“ dodal kouč HFK Lukášek.

1. HFK Olomouc – Vsetín 4:1 (1:0)

Branky: 34. z pen. a 61. Buček, 67. Bořil, 81. Krejčí – 73. Surovec. Rozhodčí: Fabeš – Hudec, Voneš. ŽK: Kubáč – Dulík, Stuchlík. Diváků: 66.

HFK: Večeř - Rajnoha (30. Henkl), Juráš, Krejčí, Krumpolc – Buček, Kubáč, Horka (42. Hornich), Stoklasa (88. Malenda), Bořil – Cikryt. Trenér: Jaromír Lukášek.