O víkendu si HFK pozval do Holice na novou umělou trávu fotbalisty Vyškova, kteří hrají Moravskoslezskou fotbalovou ligu.

Se soupeřem z vyšší soutěže sice prohrál 1:2, kouč Lukášek však byl se zápasem v rámci možností i tak spokojen.

„Chybělo nám opravdu celkem dost hráčů, protože momentálně jsme docela dost rozbitá. Nastoupili i kluci z béčka, pro které to byla velká škola,“ řekl Jaromír Lukášek.

HFK sice proti Vyškovu vedl od 25. minuty, kdy se prosadil Malenda, ale Vyškov nakonec svou převahu zúročil a skóre zvládl otočit.

„Výsledek 1:2 je vcelku dobrý. Několikrát nás ještě podržel brankář Večeř. Vyškov si zasloužil vyhrát,“ uznal holický trenér.

„Zápas nám ukázal, že ještě pořád máme na čem pracovat. Hlavně v ofenzivě to nebylo podle mých představ, ale přikládám to tomu, že nám chyběli zkušení hráči. Přesto bychom rádi přivedli ještě útočníka,“ prozradil.

S defenzivní stránkou byl naopak proti soupeři z vyšší soutěže spokojen.

„To jsme docela zvládli. I když samozřejmě vždycky to může být lepší. První gól jsme dostali po situaci, kterou jsme v pátek trénovali. Byli jsme správně za míčem, ale soupeř se nám tam stejně dostal,“ zalitoval Lukášek, který věří, že do příštího zápasu, který HFK hraje v sobotu proti Medlovu, už bude moct počítat s některými marody.

„Kotůlek je po operaci křížových vazů. Pokud mu to dovolí hlava, tak už by se mohl zapojit na 20 nebo 30 minut. Ale nebudeme na něj tlačit. Sám jsem si tím zraněním prošel, vím jaké to je. Člověk musí být na zápas nachystaný po všech stránkých,“ řekl Lukášek, jenž postrádá například Stoklasu, Henkla, Krumpolce či Bořila.

„Krumpolc měl problémy se svalem, další kluci jsou nemocní, Bořil je v Maroku. Ale na sobotu už by aspoň někteří mohli být k dispozici,“ dodal Lukášek, který je jinak se zimní přípravou spokojen a pochvaluje si nové hřiště s umělou trávou.

„Pamatuji si to staré a to už byla v posledních letech betonárka. Když si teď jdu s kluky zahrát, tak je to neporovnatelný rozdíl. Dokonce ani mě nebolí kolena a záda, a to je co říct. Je to opravdu krásně měkké,“ usmíval se bývalý holický hráč, který pamatuje i ty nejslavnější časy HFK ve druhé nejvyšší soutěži.

1. HFK Olomouc - MFK Vyškov 1:2 (1:1)

Branka HFK: 25. Malenda.
1. HFK Olomouc: Neoral (46. Večeř) - Vlk, Krejčí, Drmola, Kročil, Němec (Hladký), Juráš, Svoboda, Horka, Bůček, Malenda (46. Valouch). Trenér: Jaromír Lukášek.