„Chtěli jsme být na špici, na druhou stranu dva body za prvním jsou nad očekáváním. To nezastíráme,“ říká za celý klub trenér áčka Jiří Derco. „Je to umístění, které jsme si přáli. Po změnách, které v klubu proběhly a byly nevyhnutelné jsme nastoupili na správnou cestu. Myslím si, že výsledky to jenom potvrzují. Taky ale dobře víme, že jsme teprve v poločase,“ dodává.

Mužstvu z předměstí Olomouce skvěle vyšel vstup do sezony. Z úvodních pěti kol čtyřikrát HFK vyhrál.

„Vstup do sezony byl opravdu výborný, ale důležité bylo, že jsme to dokázali udržet i dál. Pomohl nám široký kádr. Hráči se nám protočili na dovolených, což je v této soutěži samozřejmě problém. Bez širokého kádru a také hráčů z béčka, které ukázalo, že má svůj smysl, bychom to určitě nezvládli tak dobře,“ pochválil Derco.

„Dokázali jsme uhrát i utkání, kdy se nám tak úplně nedařilo, ale zvládli jsme to silou vůle. To jsme tady v posledních letech neměli. Teď je mužstvo zdravě postavené a funguje. Kolektiv je silný a dokázal zvládnout i těžké chvíle,“ uvedl kouč HFK, který si cenil jak vysokých vítězství nad Přerovem či Hranicemi, tak vítězného derby na Nových Sadech.

„První poločas byl asi nejpovedenější výkon za podzim. Byli jsme jasně lepší a dominovali jsme. I když pak už druhý poločas nebyl tak vydařený, vyhrát derby je vždycky příjemná záležitost,“ pousmál se Derco.

„Taky zápas se Slavičínem byl velmi dobrý. I když si myslím, že tam do toho trochu zasáhl rozhodčí. Ale mělo to vysokou úroveň, jen byla škoda, že nám dva body utekly, nakonec jsme mohli být třeba na první příčce, ale tak už to bývá,“ dodal.

Nejlepším kanonýrem mužstva byl s pěti brankami Petr Červenka. Týmu prospívaly zkušenosti bratrů Vyskočilových. Kouč ale vyzdvihl i brankáře Machalického.

„Máme mužstvo postavené na více hráčích. On měl ale velmi stabilní výkony a dokázal nás podržet v kritických chvílích,“ podotkl Derco, který si pochvaloval také progres mladých fotbalistů, kterých má v kádru dost.

„Mladí hráči hlavně v začátku sezony pracovali opravdu velmi dobře, když pak ale přišla doba nástupu na vysoké školy, tak už měli svoje starosti a všechno se to projevilo i na hřišti. Je to ale logické, že mladí hráči si ještě neumějí udržet stabilní formu. Na výkyvech ve výkonnosti musíme přes zimu zapracovat,“ našel Derco i pár negativ. „Spokojenost je na vysoké úrovni, ale ještě ne maximální,“ usmál se.

Na jaře by HFK mohl zaútočit klidně i na čelo tabulky, byť na návrat do MSFL se v tuto chvíli nijak neupíná.

„Samozřejmě se poprat o čelo chceme. Nejsme pod tlakem, nemáme nařízeno, že bychom museli postoupit. Do třetí ligy výhledově chceme, historicky by tam HFK měl směřovat, ale mužstvo se na to musí nejdřív připravit. Každopádně chceme vyhrát každý zápas,“ řekl Derco, jenž doufá, že jeho tým přes zimu spíš posílí, než že by musel nahrazovat ztráty.

„Zatím nemám signály, že by měl někdo z klubu odcházet. Věřím, že kádr udržíme. Spíš bychom potřebovali kádr ještě trochu doplnit. Přes zimu určitě nebudeme spát na vavřínech,“ dodal Derco.

1. HFK Olomouc

Divize E

3. místo

28 bodů, skóre 26:12

9 výher, 1 remíza, 3 porážky

 

Nejlepší střelec:

Petr Červenka – 5 gólů

Nejužitečnější hráč:

Marek Machalický

Máme to postavené na více hráčích, jedno jméno se hledá těžko. Brankáře Machalického bych vybral jednak kvůli stabilitě výkonů a dokázal nás podržet v kritických chvílích.

Nejpovedenější zápas:

Nové Sady – HFK 1:3

Vyhrát derby je vždycky příjemná záležitost. I když jsme už ve druhém poločase nehráli tak dobře, tak první půle byla vynikající, dominovali jsme a byli jasně lepší.