Hráči k zápasu nastoupili za vytrvalého deště, což ale na kvalitě hry příliš znát nebylo. Oba celky se snažily drát do útoku a diváci, kteří přišli, se určitě nemohli nudit.

„Zápas to byl dnes velmi těžký, věděli jsme, že soupeř hraje dost kontaktně, vychází ze zajištěné obrany a má kvalitní přechody do útoku,“ začal své hodnocení domácí kouč Alexander Bokij.

Jak čas běžel dál, déšť nad holickým stadionem začal ustávat a trochu více ze hry začali mít hráči hostů. Žádná stoprocentní šance ale do konce poločasu k vidění nebyla. Hráči obou celků se tak vydali vstříc poločasové přestávce za bezbrankového stavu.

„V prvním poločase jsme si dokázali vytvořit pár dobrých šancí, ale bohužel jsme je neproměnili,“ pokyvoval hlavou holický trenér.

V druhé půli, hrané už bez deště, se tempo ustálilo a hra začala připomínat mnohem více taktické šachy, kde bylo cílem jedné i druhé strany jediné – neudělat zbytečnou chybu.

„V druhém poločase jsme vystřídali, čímž jsme tu hru trochu osvěžili a začali hrát více kombinačně a nátlakově. Pořád jsme si ale nedokázali vytvořit žádnou stoprocentní šanci,“ řekl Bokij.

Bezgólový stav trval až do 71. minuty, kdy gólman Janalík fauloval v šestnáctce domácího Kašpárka a sudí Švehla ukázal na značku pokutového kopu. K tomu se postavil střídající David Bernatík a s naprosto chladnou hlavou poslal svůj tým do vedení.

„Dlouho jsme se nemohli prosadit. Tak tedy zaplať pánbůh, že se nám to podařilo alespoň z té penalty. Myslím si ale, že jsme měli kopat ještě jednu, hned na začátku druhé půle,“ myslí si šéf holické lavičky Bokij.

Od tohoto okamžiku se hosté ze všech sil snažili o vyrovnání, dobře pracující holická obrana jim toho ale už moc nedovolila. Olomoučtí si tak na své konto připsali druhé vítězství v řadě, zatímco hosté zůstávají na dvou bodech za dvě remízy a stejný počet porážek.

„Myslím si, že mladí hráči ze Sigmy, kteří u nás hrají, se snaží a jsou pro náš tým platní. Musím ale dodat, že aktuálně se v týmu snaží úplně všichni, z čehož mám skutečnou radost,“ ukončil svou řeč viditelně spokojený trenér Alexander Bokij.

1.HFK Olomouc –SFK ELKO Holešov 1:0 (0:0)

Branky: 71. Bernatík z pen. Rozhodčí: Švehla – Macrineanu, Svoboda. ŽK: Nemergut, Kotůlek – Paštěka, Janalík, Čep. Diváci: 80.

HFK Olomouc: Machalický – Černý, Židek, Nováček (89. Bohanos), Laštůvka (78. Repček), Kašpárek, Vyskočil (55. Bernatík), Pavelka, Kotůlek, Stoklasa (46. Červenka), Nemergut (78. Novotný). Trenér: Alexander Bokij.

Holešov: Janalík – Sklenář, Matulík (52. Uličný), Charuza, Čep, Zapletal, Paštěka, Křenek (86. Pospíšil), Osmolovskij, Jadrníček (86. Daďa), Očadlík (72. Zakopal). Trenér: Martin Malík.