„Nastoupili jsme se zbytečným respektem. HFK má zkušenější tým, my naopak stavíme nové mužstvo. Tak, jak se někdy v derby rozdíly mažou, tak dnes to byl bohužel opačný případ. Strašně jsme to soupeři usnadnili,“ litoval trenér domácích Nových Sadů Rostislav Sobek.

HFK rozhodl o svém vítězství povedeným nástupem. Po 33 minutách vedl 3:0! Jako první se prosadil už v 7. minutě Buček, za čtyři minuty zvýšil svou první brankou Spurný, který hrál ještě na jaře v týmu Nových Sadů. Stejný hráč krátce po odehrané půlhodině udeřil ještě jednou. Domácí zmar dokreslila neproměněná penalta Šuby za stavu 0:2.

„Domácí měli první šanci, pak nedali penaltu, ale jinak si myslím, že hlavně v prvním poločase jsme kralovali. Měli jsme tam krásné akce na jeden dotek a mohli jsme dát i více branek. Diváci, kteří nedorazili o hodně přišli,“ usmíval se spokojený trenér HFK Jiří Derco.

Po změně stran už byl zápas přece jen vyrovnanější. Nové Sady rychle snížily na 1:3 zásluhou Pošusty a ještě zadoufaly ve zvrat. „Nezabalili jsme to. Škoda, že se nám nepodařilo dát ještě kontaktní gól,“ mrzelo kouče Sobka.

„Trochu jsme polevili v koncentraci, taky nás podle mě trochu dohnal náročný program po poháru s Brnem. Z toho jsem měl trochu strach. Kdyby padl kontaktní gól, mohlo se stát cokoliv. Soupeře jsme ale do mnoha velkých šancí nepustili,“ řekl Derco, který je se vstupem do sezony spokojen.

„Jdeme po cestě, kterou jsme si v Holici nastavili. Přijdou i situace, kdy se nebude dařit, ale máme správný směr. Musím hráčům za výhru v derby poděkovat. Brali jsme to prestižně, jako takové naše hanácké Clásico. S Novými Sady jsme se potkávali v posledních letech jen v přátelácích, a to nebylo ono,“ dodal kouč vítězů, kteří po dvou kolech mají šest bodů.

„Já doufám, že to s námi nezacloumá. Možná pro nás přišlo derby trochu brzy. Z prvního kola jsme získali bod a potřebovali jsme nabrat ještě další sebevědomí,“ vrátil se zpátky k příčině porážky Sobek.

FK Nové Sady – 1. HFK Olomouc 1:3 (0:3)

Branky: 53. Pošusta – 11. a 33. Spurný, 7. Buček. Rozhodčí: Polák – Mach, Svoboda. ŽK: Škoda, Novotný, Šuba – Rajnoha, Smítal. Diváci: 245.

Nové Sady: Zbořil – Baďura (46. Dokoupil), Popelka, Škoda, Strnad (75. Filípek) – Sobek, Žďánský (85. Nguyen) – Musil (58. Smrček), Novotný, Šuba – Pošusta. Trenér: Rostislav Sobek.

HFK: Machalický – Rajnoha, Pezzotti, Krejčí, Mich. Vyskočil – Smítal (89. Němec), Buček, Kotůlek (77. Kubáč), Bernatík (84. Stoklasa) – Spurný (90. Henkl) – Mar. Vyskočil. Trenér: Jiří Derco.