„Nyní jsem na tom tak, že nemůžu skoro ani spát. Mám to možná i lehce natržené. Doktor mi doporučil svázat to obinadlem a nechat trochu klidu," popsal tento 22letý talent svůj aktuální stav den po zápase.

Osudový okamžik, po kterém zůstal borec v modro-žlutém dresu ležet, přišel v probíhající 55. minutě. Nakonec hřiště opustil za asistence spoluhráčů a zdravotníků, na hřišti jej vystřídal Lukáš Dvořák a ze stadionu zamířil rovnou do nemocnice.

„Bylo to dost smolné. Chtěl jsem oběhnout hráče, tak jsem si dal míč vedle něho a když jsem se pak chtěl rozběhnout, udělal jsem nejspíš příliš prudký pohyb a v tu chvíli to ruplo," popsal, jak k tomu došlo.

„Myslím si ale, že zimní přípravu už bych měl určitě stihnout. Samozřejmě se chci vrátit co nejdříve," dodal ale hned nato a uklidnil tak všechny šternberské příznivce.

Krátce se pak Zvědělík vyjádřil i k samotnému zápasu, který nakonec jeho tým i přes vedení, při kterém asistoval, ztratil poměrem 1:2. „Měli jsme skvělý start, dali jsme gól a byli na koni. Klidně to mohlo být po poločase 2:0, možná 2:1. Je to zkrátka škoda bodů," litoval.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Jeho asistence byla poměrně krkolomná. Pokusil se vyběhnuvšímu brankáři Pjajkovi nasadit kličku. Ten sice jeho záměr vystihl, nakonec se ale srazil s dobíhajícím obráncem a všichni tři skončili na zemi. Nikým nehlídaný míč pak dopravil do opuštěné brány Petr Zifčák. „Už jsem jenom ležel na zemi a viděl, jak míč letí do brány," zasmál se.

Divize E: Šternberk - Slavičín (4.11. 2023)
FOTO: Šternberk doma neudržel vedení a tři body tak putují do Slavičína

Potrénuji a bude to lepši

Tento poměrně výrazný talent má za sebou velice zajímavý příběh. Celé své mládežnické období strávil v dresu olomoucké Sigmy, kde patřil stabilně k těm lepším. Potom se ale rozhodl s fotbalem úplně skončit a rok a půl se mu nevěnoval. Následně byl přemluven kamarády a čtyři sezony nastupoval za Město Libavá ve čtvrté okresní třídě, tedy na té úplně nejnižší úrovni.

Poté, co si ho odtud trenér Lošťák stáhl, nastřílel hned ve druhém utkání dva góly Skašticím . Celkově pak z 25 zápasů nastřílel deset branek a dopomohl tak svému týmu v jeho divizní premiéře k senzačnímu třetímu místu.

V aktuální sezoně mu ale střelný prach tak trochu zvlhnul. Během třinácti zápasů se trefil pouze jednou do sítě Všechovic. „Po herní stránce jsem ze sebe trošku zklamaný. Zkrátka se mi nedařilo tak, jak bych si úplně představoval. Věřím ale, že když v zimě pořádně potrénuji, bude to zase lepší," říká upřímně a odhodlaně zároveň.

Divize E: HFK Olomouc - Rýmařov (5.11. 2023)
FOTO: I tentokrát bez gólu. Holice nevyužila přesilovku a padla doma s Rýmařovem

Nabídky jsou, ale neodcházím

Na závěr ale také František Zvědělík ubezpečil všechny šternberské příznivce, že ve svém raketovém vzestupu, kdy se v podstatě ze dne na den dostal ze čtvrté třídy do čtvrté nejvyšší soutěže, zatím ještě pokračovat nechce a ze Šternberku se jen tak nechystá.

„Zatím to v plánu nemám. Po tom necelém roce a půl v tom ‚velkém fotbalu' se na žádnou vyšší soutěž zatím necítím. Někdy možná, zatím ale chci zůstat tady ve Šternberku, kde se mi líbí a celkem mi to i jde. Nebudu ale lhát, nějaké nabídky jsem už dostal. Nechci o tom ale víc mluvit. Prozradím jenom, že se jednalo o tým z MSFL," uzavřel.