„Takovou zabijačku pořádáme kažýdoročně již posedmé. Vždy na ni pozveme kamarády, známé, klubové partnery i bývalé hráče, abychom s nimi zavzpomínali na nějaké historické okamžiky, poseděli, dali si něco na zub a také zhodnotili aktuální sezonu," říká o akci předseda novosadského klubu Josef Ondroušek.

„Letos to máme ještě rozšířeno o ty fotografie, protože si připomínáme sto let od založení. Navíc jsme zrovna ve fázi, kdy se nám sportovně daří. Když vidím všechny ty bývalé hráče, jak jsou z těch fotek nadšeni, tak je to takové dojemné," dodal.

Celá akce je zakončením letošních oslav, které zahrnovaly různé turnaje dětí, legend i amatérů z řad fanoušků a rodičů dětí. Dále klub vytvořil film mapující historii a pořádal na svém hřišti i koncert skupiny Argema, ze kterého věnoval část výtěžku dětskému centru Ostrůvek.

Tipsport liga: 1. SK Prostějov - SK Sigma Olomouc. Jan Sedlák, Vasil Kušej
Sigma skončila v Tipsport lize poslední. Proti Prostějovu se trefil Vaněček

„Obyčejně se v rámci podobných oslav pořádají zápasy A-týmu proti například staré gardě Sparty či Slavie. To my jsme ale dělat nechtěli. Nějaké turnaje jsme sice pořádali, ale chtěli jsme, aby se na nich sešlo více manšaftů a tudíž i více lidí. Kromě toho ještě připravujeme knihu o historii novosadského fotbalu," dodal ještě na závěr Josef Ondroušek.