„Strání nás ničím nepřekvapilo. Chystali jsme se na něj poctivě, i tak nás ale přehrálo a já mu k tomu gratuluji. Bohužel jsme nastoupili, i přes tu pozitivní bilanci posledních tří zápasů, s přílišným a až poměrně dost zbytečným respektem. Nevytvořili jsme si ani žádnou vyloženou šanci a naopak - hosté příležitosti na další vstřelené branky spálili," říkal po zápase lehce zklamaný šternberský trenér Ivo Lošťák.

Poprvé se favorizovaný lídr soutěže prosadil už ve 24. minutě zásluhou Mária Michalce a o dalších dvanáct minut později přiblížil svěřence trenéra Bekera k dalším třem bodům kapitán Filip Hruboš. Hanáci se pak nedokázali prosadit ani po změně stran a naopak ještě sami inkasovali, o což se postaral z rohu nejlepší střelec soutěže Luboš Miklovič.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Po prohře 0:3 se tak Šternberští zastavili na svých 38 bodech a šestém místě, jejich ztráta na pátý Holešov, který zvítězil v Přerově, se ovšem z pouhého horšího skóre změnila na tříbodovou.

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 0:0, Filip Novák
Sigma odvrací konec sezony. Proti Hradci má manko. doma ho neporazila 13 let

V dalších dvou zápasech je navíc čekají konfrontace s týmy z úplně opačného pólu tabulky. Nejdříve se totiž už v pátek vydají na půdu dvanácté olomoucké Holice a o týden později zase nastoupí na hřišti posledního Přerova. A ač by tato střetnutí mohla pro někoho vypadat jako předem rozhodnutá ve šternberský prospěch, jeho kouč přece jen varuje před možným nebezpečím.

„Strání už v podstatě bylo naším posledním soupeřem z horní poloviny tabulky. S HFK a Přerovem to teď bude trochu něco jiného. A možná i daleko těžšího, protože ta mužstva hrají o holé přežití a jistě nám nebudou chtít dát zadarmo ani centimetr hřiště," uzavřel Ivo Lošťák.

FK Šternberk - FC Strání 0:3 (0:2)

Branky: 24. Michalec, 36. Hruboš, 58. Miklovič.

Rozhodčí: Dorušák - Votava, Matulík. Bez ŽK. Diváci: 325.

Šternberk: Kopřiva - Knebl (83. Sedlařík), Drmola (64. Sitta), Zifčák, Vašička, Vítek, Hustý, Sedláček (64. Dittrich), Kuba, Smrček, Odstrčil (64. Komárek). Trenér: Ivo Lošťák.

Strání: Nemrava - Dekleva, Kičin, Švrček, Řihák, Jahoda (87. Čaňo), Holík, Hruboš, M. Michalec (69. Silnica), J. Michalec (82. Macháčik), Miklovič. Trenér: Vladimír Beker.