Šternberští začali zápas více než dobře, když už ve dvanácté minutě otevřel skóre Petr Zifčák střelou do prázdné brány poté, co se jeden z hostujících obránců srazil s vyběhnuvším gólmanem. Lehce nabyté vedení jim ale nevydrželo příliš dlouho, přesněji řečeno jen dalších dvanáct minut. Potom totiž vyrovnal David Staněk. Stejný hráč potom ještě tři minuty před přestávkou skóre otočil.

„Soupeř nám dnes v podstatě daroval gól. I tak jsme ale věděli, že má Slavičín vzestupnou formu a žádné snadné utkání to tedy rozhodně nebude. A to se nakonec bohužel i potvrdilo," mrzelo po zápase šternberského lodivoda Iva Lošťáka.

Ve druhé půli se pak domácí sice ze všech sil snažili o vyrovnání, jejich snaha však pravidelně troskotala na skvěle fungující obraně hostů, kterou navíc zezadu parádně dirigoval brankář Tomáš Pjajko. Do žádné vyložené šance se tak nedostali a po dvou výhrách v řadě tak museli spolknout těsnou domácí porážku.

 Jan Navrátil
Sigmě chyběl Beneš, Novák nehrál. Z Jablonce veze bod

„Bohužel. Místo toho, abychom po vstřeleném gólu ještě přidali a snažili se hrát dál, tak jsme udělali naprosto přesný opak. Soupeř toho využil a díky tomu, že má ve svém kádru silové fotbalisty, nás bohužel potrestal. Pak už si to hosté zkušeně pohlídali," uzavřel Ivo Lošťák.

Hanáci tak i nadále zůstávají na páté příčce. Díky prohře čtvrtého Bzence ale na tu čtvrtou ztrácí stále jen tři body. Podzimní část ukončí Lošťákova garda už v sobotu 11. listopadu na hřišti aktuálně dvanáctých Skaštic.

FK Šternberk - FC TVD Slavičín 1:2 (1:2)

Branky: 12. Zifčák - 24. a 42. Staněk.

Rozhodčí: Jílková - Svoboda, Vlk. ŽK: Drmola, Kuba - Staněk, Naňák. Diváci: 175.

Šternberk: Kopřiva - Knebl (79. Dittrich), Drmola, Zifčák, Sitta (79. Sedláček), Vašička, Zvědělík (55. Dvořák), Vítek, Hustý, Kuba, Komárek (70. Smrček). Trenér: Ivo Lošťák.

Slavičín: Pjajko - Staněk (67. Škubník), Jakubowicz, Naňák, Goňa (90. Kostka), Školník, Vincour, Vašulka, Juřica, Hönig, Žůrek. Trenér: Petr Slončík.


Načítám tabulku ...