V první půli oba celky produkovaly spíše opatrný fotbal. Souboje sice probíhaly, ale zejména okolo poloviny hřiště či u autových čar. Více ze hry ale přece jen měli domácí borci, kteří si dokázali vytvořit i několik opravdu zajímavých střeleckých situací. Žádná z nich však ve finále neměla takové parametry, aby Pitronovi v rýmařovské brance nějak silněji pocuchala nervy. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli se postupem času stále více začali do hry dostávat Rýmařovští, kteří nejprve nastřelili tyčku a v 81. minutě rozjásal svůj několikahlavý kotel po své přesné trefě Petr Čikl. Dlouho však radost hostům nevydržela. Už za necelou minutu totiž vyrovnal Pavel Dittrich. Do konce utkání se už pak nic většího neudálo a oba celky si rozdělily po bodu.

„V prvním poločase jsme nedali šance, i když jsme mohli vyhrát třeba i o dvě branky. Pak jsme nakonec ještě mohli prohrát. Naštěstí jsme na inkasovaný gól zareagovali rychle. Udělali jsme ale úplně zbytečnou taktickou chybu místo toho, abychom hráli trpělivě až do konce. Remíza je z mého pohledu spravedlivá," okomentoval průběh zápasu ze svého pohledu šternberský kouč Ivo Lošťák.

Nové Sady - Nový Jičín (2.9.2023)
FOTO: Jasná výhra a pak pyroshow. Novosadské mrzí jen těžké zranění Přikryla

Šternberk se se sedmi body z pěti zápasů usadil na deváté pozici, Rýmařov má o dva body méně a figuruje na místě čtrnáctém. Za ním zůstává už jen Kostelec na Hané se třemi body a Nový Jičín s nulou.

FK Šternberk - SK Jiskra Rýmařov 1:1 (0:0)

Branky: 82. Dittrich - 81. Čikl.

Rozhodčí: Jurajda - Broskevič, Kovařík. ŽK: Kuba, Smrček - Palys. Diváci: 385.

Šternberk: Kopřiva - Knebl, Kuba, Zifčák (75. Blechta), Vítek, Zvědělík (57. Vašička), Dvořák, Hustý, Sedláček (62. Dittrich), Kuba, Smrček. Trenér: Ivo Lošťák.

Rýmařov: Pitron - Kneifel, D. Furik (53. Křepelka), Tihelka (46. Faltýnek), J. Furik (81. Němec), M. Furik, Dostál (90. Kršek), Čikl, Palys, Hleba, Kolísek. Trenér: Milan Furik.