„Dnes bych to hodnotil jako náš nejhorší jarní zápas,“ započal své hodnocení šternberský lodivod Ivo Lošťák.

První pětačtyřicetiminutovka se nesla ve znamení šternberského tlaku, který ale stále a stále narážel na dobře organizovanou obranu hostujícího celku. To se ale nakonec změnilo ve 41. minutě, kdy po Lošťákově asistenci prostřelil vyběhnuvšího Bílého kapitán Jan Tögel, který se tak trefil již počtvrté během tří jarních kol. Za stavu 1:0 se pak šlo i do kabin.

„V prvním poločase jsme byli málo aktivní, nicméně jsme určitě nebyli výrazně horší. Dostali jsme gól z nákopu, což se mi zdá, že se nám děje pořád. O přestávce jsme udělali velké střídání s cílem hru oživit. To se podařilo. Znovu bych ale neřekl, že jsme byli nějak extra lepší,“ dal se do hodnocení i šumperský předseda Ladislav Šabo.

Druhá půle pak ukázala, že tento jediný gól bude Šternberku na třetí vítězství v řadě stačit. A to i přesto, že se její velká část odehrála za nepříjemného deště, který viditelně pomohl Šumperským. Ti se sice nedostali k žádné vyložené šanci, párkrát se ale gólman Kopřiva vzduchem proletět musel. O všem mohl pět minut před koncem rozhodnout střídající Pavel Dittrich, jehož jeden z prvních kontaktů s míčem skončil nastřeleným břevnem.

Fotbalisté SK Hranice (v modrém) proti SK Uničov.
Uničov studoval video, v Hranicích dominoval. Balcárek nešetřil chválou

„První půle se mi moc nelíbila, ale naštěstí jsme v ní dali gól. V té druhé byl Šumperk lepší, naštěstí jsme to ale nějak přečkali. Perfektně pracovala defenziva, tu musím pochválit. Ke konci jsme mohli zvýšit, ale bohužel. Je pro nás strašně důležité, že máme ze tří zápasů devět bodů. To se počítá,“ dodal ještě Ivo Lošťák.

Domácí si tak pohlídali výhru v nejtěsnějším možném poměru 1:0 a díky skvěle rozehranému jaru si stále drží své třetí místo. Čtvrtý Baťov, který však má ještě utkání k dobru, na ně nyní ztrácí pět bodů. Ztráta na druhé Kozlovice, které taktéž v tomto kole ještě nehrály, je tříbodová. Šumperk zůstává předposlední s už jen dvoubodovým náskokem na čtrnáctou Holici.

„Nevytvořili jsme si žádnou stoprocentní šanci, která by gólmana skutečně ohrozila. Štve mě, že jsme s takovým nasazením nehráli od začátku. I remíza by byla skvělá. Odjíždíme zklamaní a naštvaní,“ uzavřel svůj zápasový soud i Ladislav Šabo.

FK Šternberk – FK Šumperk 1:0 (1:0)

Branka: 41. Tögel.

Rozhodčí: Schneider – Macrineanu, Dedek. ŽK: Lošťák, Hustý – Strnad. Diváci: 310.

Šternberk: Kopřiva – Lošťák (87. John), Drmola, Tögel, Vašička, Zvědělík (61. Sedláček), Koutek, Hustý, Kuba (79. Dittrich), Smrček, Samek. Trenér: Ivo Lošťák.

Šumperk: Bílý – Purzitidis, Smrž, Jurásek (79. Elšík), Linet, Horký, Nováček (46. Ostrovka), Liďák (46. Ostrokon), Antl, Lavrovič (46. Zelinka), Strnad. Trenér: Pavel Tököly.