„První poločas jsme prospali, hráli jsme špatně a nedostali se k naší hře. O poločase jsme si k tomu něco řekli, ale hned ve třicáté sekundě jsme inkasovali podruhé, chvíli nato dostali červenou a taktické věci šly stranou,“ komentoval trenér Šternberka Ivo Lošťák.

Tři minuty před přestávkou si totiž nešťastně tečoval míč do vlastní brány Smrček. Ve 46. minutě pak Kopřiva sice po individuální akci soupeře vychytal, vyražený míč ale dorazil hlavou Kopecký na 2:0.

Ve 49. minutě pak udělal faul na druhou žlutou David Kuba a hosté šli do deseti. „V oslabení jsme paradoxně hráli lépe. Měli jsme jednu stoprocentní šanci, když Peťa Zifčák vyhrál osobní souboj proti dvěma soupeřů, ale gólman ho vychytal,“ hodnotil Lošťák.

Šternberk tak prohrál 0:2, což neodvrátili ani „nováčci“ v kádru Tomáš Knebl a Roman Odstrčil. Ti dorazili až těsně před startem soutěže, ač Knebl na podzim za Šternberk nastupoval, na zimní přípravu se vrátil do Uničova. Rovněž Odstrčil už šternberský dres oblékal.

Tým přivedl také Dušana Deáka, ten by měl ale spíše nastupovat v I. A třídě za béčko.

SK Baťov 1930 - FK Šternberk 2:0 (1:0)

Branky: 42. vlastní (Smrček), 46. Kopecký.

Rozhodčí: Poláček – Vlk, Korch. ŽK: Buchta, Sotolář - Drmola, D. Kuba. ČK: 49. D. Kuba (Šter.). Diváků: 120.

Šternberk: Kopřiva - Knebl (62. Sedláček), Drmola, Zifčák, Sitta (62. Odstrčil), Vašička, Zvědělík, Vítek, Hustý, D. Kuba, Smrček (62. Komárek). Trenér: Ivo Lošťák.