„Myslím si, že už od začátku jsme do toho šli nekompromisně s tím, že ten zápas zvládneme. Nějaké zaváhání jsme si vůbec nepřipouštěli. Celý týden jsme věnovali přípravě a nácviku a už v pátek byl v hráčích vidět potřebný elán. Je skutečně skvělé, že hráči nerezignovali a stále chtějí se špatným umístěním něco udělat," pohvaloval si novosadský trenér Rostislav Sobek.

Sadaři zažili naprosto snový vstup do utkání, když ve třetí minutě otevřel skóre Zdeněk Fládr a v šesté na něj dorážkou Vítkem vyraženého míče po precizně zahraném přímáku navázal Martin Krátký. Od té doby byl na hřišti pouze jeden tým a obrana Kostelce měla co dělat, aby ve spolupráci s gólmanem udržela alespoň stávající stav. To se jí ale nakonec nepodařilo, když Krátký ve 35. minutě přidal svou druhou trefu a zvýšil tak už na 3:0. Hosté pak snížili z ojedinělé akce, když si míč do vlastní brány nešťastně srazil Josef Pančochář.

Po změně stran se pak gólová smršť zastavila a vystřídalo jí kostelecké obléhání novosadské brány, ovšem bez nějakých větších šancí. Gól už v této pětačtyřicetiminutovce nepadl a domácí fotbalisté si tak připsali důležité tři body, díky kterým jsou i přes aktuální devátou pozici stále drží na dostřel první poloviny tabulky. Nic na tom nezměnila ani červená karta pro jejich Jana Šubu v 90. minutě.

„Jsem rád, že ve hře byly vidět věci, které nám předtím chyběly. Po první půli jsme drželi pohodlný náskok, ale tento náročný styl fotbalu se už na podmáčeném hřišti hrál špatně a soupeř před přestávkou snížil. V druhém poločase jsme už výsledek hlavně hlídali, jelikož bylo na hřišti hodně hráčů nemocných nebo po zranění. Do žádné vyložené šance jsme ale soupeře nepustili," uzavřel Rostislav Sobek.

Fanoušci na utkání Sigma Olomouc - Baník Ostrava
Komentář: Sigma měla velkou možnost nalákat lidi. Promarnila ji

Keluc: Má smysl dávat nějaké pokyny?

Mnohem méně spokojený byl pak po skončení zápasu kostelecký lodivod Lubomír Keluc, který už začíná ztrácet posední zbytky trpělivosti „Řekli jsme si, jak důležitý bude vstup do zápasu, i přesto jsme ale už po pěti minutách hrát nemuseli. Naprosto jsme si to podělali. Hráči byli nesoustředění a pak se divili, že to nejde. Soupeře jsme dostali na koně svými trapnými a naivními chybami," nenechal na svých svěřencích nit suchou.

„Po snížení už se sice hrálo jen na jednu bránu, nic jsme si ale v podstatě nevytvořili. Nebyli jsme schopni se dostat do vápna a domácí zaslouženě vyhráli. Jsme ale nejspíš mistři světa v ofsajdech, protože jsme jich měli v tomto zápase snad 40. To jsem v životě neviděl," dodal.

Kostelec na Hané, který do divize postoupil před začátkem této sezony, na tom není v jejím dosavadním průběhu vůbec dobře. Dokázal zvítězit pouze v prvním kole nad Rýmařovem, načež následovala šňůra šesti proher v řadě. Tu Kelucovi svěřenci přetrhli až v minulém kole proti Přerovu, který porazili 2:0 a nyní tak možná načali další. V tabulce jsou se šesti body předposlední před Novým Jičínem, který nasbíral ještě o dva body méně.

SK Uničov, Slovácko B
Uničov trápí marodka, na posílené béčko Slovácka ale vyzrál

„Přijde mi, že se tím většina hráčů ani nezaobírá. I já sám jsem už naštvaný, když před zápasem něco říkám a potom přemýšlím, jestli to má vůbec smysl. Musíme na tom ale pracovat. Jedná se o mladé kluky, kteří si chtěli divizi zkusit a někteří zjistili, že je jejich stropem krajský přebor. je sice hezké, že nás všichni chválí za hezkou hru, ale k čemu nám to je, když máme šest bodů? Našim jediným štěstím je, že se spodek tabulky nehnul. Nyní nás čeká souboj o šest bodů proti Slavičínu. Když ho zvládneme, můžeme přemýšlet o udržení v divizi," uzavřel Lubomír Keluc.

FK Nové Sady - FC Kostelec na Hané 3:1 (3:1)

Branky: 3. Fládr, 6. a 35. Krátký - 42. Pančochář (vl.).

Rozhodčí: Dorušák, Slabý, Brázdil. ŽK: Němeček - Klimeš. ČK: 90. Šuba (NSA). Diváci: 201.

Nové Sady: Kofroň - Nguyen (62. Kubušek), Krátký (88. Dokoupil), Fládr (62. Raška), Pančochář, Machálek, Šebora (82. Čermák), Sobek, Ždánský, Němeček, Ambrož (46. Šuba). Trenér: Rostislav Sobek.

Kostelec na Hané: Vítek - Lužný (46. Hruban), Pavlíček (46. Zbožínek), Fajstl, L. Grulich (87. A. Grulich), Ondroušek, Škrabal, Klimeš, Brhel (73. Los), Skalník, Holub. Trenér: Lubomír Keluc.