„Náš vstup do sezony nebyl ideální. Nedařilo se nám dávat branky, ztráceli jsme body a tento zápas se jevil jako zlomový. V týdnu jsme si ho ale nijak nezvýrazňovali a brali jsme ho jako každý jiný. Samozřejmě ale zápasy proti týmům, které ještě nezískaly ani bod, mohou být nevyzpytatelné," řekl na začátek svého hodnocení novosadský kouč Rostislav Sobek.

Domácí měli velikou šanci ke skórování už ve třetí minutě. Míč se ale odrazil od tyčky, prokutálel se po čáre k té druhé a od té zamířil ven. A tak si museli na svou první radost počkat do minuty čtrnácté, kdy se prosadil Adam Marčík. Stejný hráč pak Sadařům dodal klid druhou trefou v minutě 26. a ve 38. zvýšil už na 3:0 kapitán Aleš Rus.

Před inkasováním pak dvakrát uchránil Hanáky gólman Kofroň, nakonec ale i on inkasoval. Ve 44. minutě jej překonal Nigérijec Ayomide Adebayo Oluwatobiloba. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1.

„Dobře nás podržel Kofi a potom se projevilo, že už nastoupil Adam Marčík. Dva góly dal celkem chladnokrevně a tím tým uklidnil. Potom jsme ale dostali gól do šatny na 3:1, což mohlo být takové poslední varování. Řekli jsme si tedy, že do druhé půle musíme vstoupit zodpovědně a nic nepodcenit," pokračoval šéf novosadské lavičky.

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 2:2
Sigma hájí třetí místo na novém stadionu, Hradec po návratu do ligy neporazila

I druhou půli začali Olomoučané dobře. Už po čtyřech minutách totiž na 4:1 zvýšil Filip Přikryl. Stejnému hráči se pak ale v 68. minutě po střetu s gólmanem Hubem stalo něco, co na fotbalových hřištích nevidí rád snad vůbec nikdo. „Filip má asi zlomená žebra a propíchlou plíci. Teď je v nemocnici a určitě si několik týdnů nezahraje. Doufám, že bude v pořádku," vysvětlil vážným hlasem Sobek.

Novosadské fotbalisty ale tato nepříjemnost herně neovlivnila, stále pokračovali ve svém tlaku a dočkali se i pátého gólu v novojičínské síti. O ten se v 87. minutě postaral mladý nadějný talent Martin Ambrož. Po zaslouženém vítězství 5:1 si pak hráči i s trenérem užili již poměrně tradiční pyroshow svých nejvěrnějších příznivců.

„Po gólu na 4:1 bylo vidět, jak se nohy našich hráčů uklidnily a ještě jsme si tak zápas stihli i užít. Věřím, že jsme si už smůly vybrali dost a už to bude jen a jen lepší," uzavřel Rostislav Sobek.

FK Nové Sady - FK Nový Jičín 5:1 (2:1)

Branky: 14. a 26. Marčík, 38. Rus, 49. Přikryl, 87. Ambrož - 44. Oluwatobiloba.

Rozhodčí: Šimoník - Štipčák, Havrlant. ŽK: Přikryl, Rus, Dokoupil - Nippert, Rajskup, Káňa. Diváci: 309.

Nové Sady: Kofroň - Přikryl (68. Kubušek), Čermák (61. Ambrož), Popelka, Fládr (78. Dokoupil), Pančochář, Marčík (78. Nguyen), Rus, Sobek, Ždánský, Němeček. Trenér: Rostislav Sobek.

Nový Jičín: Hub - Nippert, Rajskup, Palla (46. Cacek), Balhárek (73. Zelenka), Magdon, Korytář, Cagaš (61. Káňa), Oluwatobiloba, Bartoň, Janovský (61. Kachel). Trenér: Pavel Kunc.