„Je to úleva. Dnes z nás spadl obrovský balvan," říkal po zápase dobře naladěný přerovský kouč David Rojka a pokračoval: „Vítězství se ale nerodilo lehce. S prvním poločasem jsem úplně spokojený nebyl. Vzal jsem si proto v kabině slovo, vyříkali jsme si to a jak je vidět, padlo to na úrodnou půdu."

V prvním poločase hra ani z jedné strany příliš fotbalové krásy nepřinesla. Ne, že by snad šlo jeden či druhý celek nařknout z nedostatečné aktivity, z pohledu přesnosti jak přihrávek, tak i střel, už to ale tak slavné nebylo. Nejblíže vstřelenému gólu pak byli domácí ve 43. minutě. Po úniku vypálil Nováček a trefil levou tyč Mikešovy brány. O přestávce tak světelná tabule ukazovala dvě velké nuly.

Ani ne minutu po pauze už ale gól padl. A radovali se z něj hosté. Ti se ihned po rozehrávce vydali vpřed a Hynek Caletka propálil Machalického. „Peťa Mirvald v prvním poločase moc neplnil, co měl a hned od záčátku druhého bylo vidět, že si vzal má slova k srdci. Poslal nádherný křižný balon na Celetku a ten už to poslal na zadní tyč," pochvaloval si přerovský lodivod.

Od té doby už byli přerovští hráči lepší a začali si připisovat další šance. Zvýšit na 2:0 se jim pak podařilo v 68. minutě, když se po faulu v šestnáctce k pokutovému kopu postavil Jiří Kratochvíl a poslal míč do protipohybu holického brankáře.

„Bylo to naše klasické utkání. V první půli jsme měli obrovskou šanci a nevyužili ji. Potom jsme měli, stejně jako minule ve Skašticích, katastrofální start do druhé půle a soupeř nás ztrestal. Mají prostě hráče, který dokáže takovou situaci využít. A my ho nemáme," kroutil hlavou viditelně velice zklamaný holický trenér Jiří Derco.

„Holt když má někdo nějaký vrchol, tak se přes něj jen těžko dostane. Dokážeme si sice šance vytvořit, ale neproměňujeme je. Je ale stále ještě začátek sezony. Budeme to holt muset zkusit znovu příště. A už pro to konečně musíme také něco udělat na hřišti," dodal.

Po čtyřech odehraných kolech tak domácí Holice zůstává stále na nule, zatímco Přerovští svou sérii proher už protrhli. „Doufám, že se díky tomuto vítězství odrazíme k lepším zítřkům a hlavně k lepším příčkám v tabulce. Teď bude důležité tyto tři body potvrdit doma s Bzencem," říkal s nadějí v hlase David Rojka.

„Máme mladý tým a každá negativní série se na něj podepisuje daleko víc. Práce s nimi je malinko odlišná než se zkušenými hráči. Přeji Holici, aby také uhrála nějaké body a odrazila se trochu výš," uzavřel své hodnocení sympatickým gestem.

1. HFK Olomouc - 1. FC Viktorie Přerov 0:2 (0:0)

Branky: 46. Caletka, 68. Kratochvíl (pen.). Rozhodčí: Řezníček - Slováček, Zavřel. ŽK: Žídek, Novotný - Javora, Mirvald. Diváci: 112.

HFK Olomouc: Machalický - Žídek, Kadlec, Buček, Filípek, Hwedieh (83. Zeman), Nováček (83. Doseděl), Červenka (73. Galko), Bernatík (13. Novotný), Pavelka, Paar (73. Lang). Trenér: Jiří Derco.

Přerov: Mikeš - Javora, Řezník, Kocián (78. Zimčík), Kašpárek, Repček (73. Kytlica), Matušík, Caletka (88. Kunka), Kratochvíl, Mirvald, Kuča. Trenér: David Rojka.