„Zápas jsme nezačali špatně a byli jsme dokonce i lepší. Bohužel ale dal soupeř hned ze své první akce gól a po chybě jsme pak nedostoupili hráče a inkasovali podruhé. Na konci půle jsme pak sice snížili, ale měli jsme ve hře zbytečné chyby a naivní ztráty míčů," hodnotil zápas zklamaný holický kouč Oldřich Machala.

O úvodní gól zápasu se postaral ve 32. minutě Adam Jakubowicz a o devět minut později domácí náskok zdvojnásobil Daniel Zvoníček. To ale nebylo z první půle vše. V nastavení totiž za hosty snížil Petr Nováček.

Po změně stran dostali Holičtí šanci k vyrovnání v podobě červené karty pro domácího Salajku. Tu ale Machalovi svěřenci nevyužili, naopak ještě dvakrát inkasovali. V 74. minutě zvýšil náskok svého celku svým druhým gólem Zvoníček a v první minutě nastavení zkompletoval výsledek na konečných 4:1 Jakub Žůrek.

Mattoni 1/2Maraton 2022 v Olomouci. Vitalij Šafar a Valerija Zinenková - vítěz závodu a nejrychlejší žena
Olomoucký půlmaraton bez Afričanů kvůli Ukrajincům? Úplný nesmysl

„Když šel soupeř do desíti, vytvořili jsme si územní převahu. Z té jsme ovšem, i přes nějaké šance, gól nedali. Domácí tedy vyhráli zcela zaslouženě," pokračoval zkušený trenér.

A jak Machala hodnotí již uplynulou sezonu, ve které tým převzal během zimní přestávky? „Nejdříve jsme se chtěli zachránit v divizi. To se nám podařilo asi osm kol před koncem, a tak jsme chtěli dát příležitost mladým hráčům. A to se také stalo. Začali jsme ve velkém nasazovat borce z béčka i devatenáctky. Bohužel je ale vidět, že jsou kluci úplně bez zkušeností a na divizi prostě ještě nemají," konstatoval.

Jedna sezona skončila a ta příští začíná už za měsíc. Jaké jsou tedy plány holických na kratičkou letní přípravu? „V přípravném období budeme muset hlavně poskládat nové mužstvo. Teprve totiž uvidíme, kolik hráčů nám odejde. Zůstanou nám nejspíš pouze kluci z devatenáctky a budeme to muset nějak vhodně doplnit," lomil rukama.

FK Šternberk (ve žlutém). Ilustrační foto
Ohlasy z KP: Za Medlov pálil brankář, Dolany nasázely sedmičku

„Je těžké mluvit k ambicím pro příští sezonu. Náš rozpočet rozhodně nepatří ke špičce divize, spíš naopak. Samozřejmě bychom chtěli hrát ve středu tabulky, ale jak už jsem říkal, budeme muset skutečně dobře doplnit kádr. Snad nám s tím pomůže i Sigma. Bude to ale velice složité," uzavřel Oldřich Machala.

FC TVD Slavičín - 1. HFK Olomouc 4:1 (2:1)

Branky: 41. a 74. Zvoníček, 32. Jakubowicz, 90+1 Žůrek - 45+1. Nováček. Rozhodčí: Malimánek - Mayer, Vlk. ŽK: Žůrek - Kašpárek. ČK: Salajka (SLA). Diváci: 121.

Slavičín: Vypušťák (46. Kuja.) - Staněk (50. Škubník), Salajka, Kocián (50. Fojtů), Švach, Vašulka, Školník, Juřica (58. Žůrek), Zvoníček (80. Švach), Prylopa, Jakubowicz. Trenér: Petr Slončík.

HFK Olomouc: Machalický - Žídek, Zeman (84. Lang), Kadlec, Červenka (58. Tylich), Novotný, Judas, Kašpárek, Hrdlička (50. Bernatík), Nováček, Stoklasa. Trenér: Oldřich Machala.