„Bohužel jsme museli přijmout azyl, protože náš stadion se ještě trochu dává dokupy. Jinak jsem ale spokojený. Kluci přišli na trénink viditelně s chutí a prakticky v plném počtu. Chyběl pouze Adam Marčík, a to z pracovních důvodů," říkal už na první pohled dobře naladěný novosadský kouč Rostislav Sobek.

„Řekli jsme si tedy nějaké nejbližší plány, uvítali několik hráčů z dorostu a také mladého Martina Ambrože. Jako posily se nám navíc vrátili Pepa Pančochář a z hostování v Konici i Tomáš Škrabal. Doufám, že vedle zkušených naši mladí hráči herně porostou," dodal ještě.

Dříve papoušek, dneska už vrtulník

Průběh tréninku se dlouho nijak nevymykal zaběhnutému normálu. A to až do chvíle, kdy si hráči dávali klasický fotbálek. Znenadání jim totiž bylo oznámeno, že musí opustit hrací plochu, jelikož na ní zanedlouho bude muset přistát vrtulník. A tak se i za pár minut stalo.

Trenér Nových Sadů Rostislav Sobek
Novosadský kouč Sobek: Sezonu hodnotím dobře z více pohledů, trend chceme udržet

Jednalo se o helikoptéru záchranné služby, která přilétla pro muže, který na vedlejším nohejbalovém hřišti zkolaboval při hře vlivem horka. Olomoučané si tak dali na závěr už jen pár jednotek běhu a předčasně skončili.

„Nic podobného si zatím ze své kariéry nepamatuji. Jen jednou mi v Hranicích přistál na rameni papoušek," smál se Sobek a už s trochu vážnější tváří pokračoval. „Jinak to dnes samozřejmě byla záležitost života a smrti, které jsme se museli bezpodmínečně přizpůsobit. Je to ale na jednu stranu škoda, měli jsme v plánu potrénovat ještě nějaké herní činnosti proložené běhy. Holt to budeme muset dohnat zítra," uzavřel.

Novosadští svůj první ze dvou přípravných zápasů odehrají již tuto sobotu na půdě účastníka divize F z Bílovce. Příští sobotu se pak vydají k dalšímu týmu z této soutěže z Polanky nad Odrou a v sobotu 29. července pak v rámci předkola MOL Cupu přivítají devátý tým uplynulého ročníku MSFL z Blanska.