„Bylo to hodně vyrovnané. Holešov postupně zesiluje svůj kádr a hodně od zápasu s námi očekával, protože v poslední době začal zvládat i těžší zápasy," říkal po zápase novosadský kouč Rostislav Sobek.

Po bezbrankovém prvním poločase se diváci konečně dočkali gólu v 60. minutě. Většina z nich z něj ale příliš nadšená nebyla. Trefil se totiž hostující Adam Marčík, který tak poslal svůj tým do vedení.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 2:0, fanoušci
FOTO: Nejvyšší návštěva sezony na Sigmě. Byli jste u skalpu Slavie? Najděte se

 O tři minuty později pak došlo ke zdramatizování, kdy se musel ze hřiště po druhé žluté kartě odporoučet Zdeněk Fládr. Domácí borci ale nabízenou možnost nevyužili, a tak se mohli Sadaři radovat ze třetího vítězství v řadě.

„První šance jsme si vytvořili my a postupně jsme začali přebírat i iniciativu. Nedovolovali jsme Holešovu zakládat útoky směrem na Kováře, na kterého jsme se hodně zaměřili," popisoval trenér Nových Sadů taktiku svých svěřenců.

Zdroj: Břenek Martin

„Po gólu na 1:0 se nám pak ale zápas trochu zkomplikoval vyloučením Fládra. Posledních dvacet minut už bylo z naší strany spíše na udržení vedení. To se nám naštěstí podařilo a výhra je, podle mě, zasloužená," pokračoval.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha, Jiří Sláma
Euforie! Svůj nádherný gól si Sláma nepamatoval, mají s Chytilem nový rituál?

 Hanáci tak v posledních třech zápasech zdvojnásobili počet svých bodů, kterých už nyní mají na svém kontě osmnáct. V tabulce jim s tímto počtem patří šestá příčka, přičemž ztráta na čtvrtý Baťov, se kterým se na podzim ještě utkají, činí pouhé tři body.

Zdroj: Břenek Martin

Nejen díky tomu tak může mít trenér Sobek po nepovedeném začátku sezony důvod k optimismu. „Venku jsme vyhráli čtyři zápasy, všechny o gól a z toho dokonce dva poměrem 1:0. Myslím, že to už něco prozrazuje o naší disciplíně, trpělivosti, taktické vyzrálosti a kolektivním výkonu," pochvaluje si.

„A vlastně i o individuálních dovednostech. Třeba gólmana Kofroně či kapitána Aleše Ruse, který nyní hraje stopera a dokáže obranu skvěle zorganizovat a dodat ostatním klukům jistotu. Díky předchozí marodce jsme navíc zapracovali i řadu dalších kluků a máme teď mnohem vyrovnanější kádr," uzavřel Rostislav Sobek.

Zdroj: Břenek Martin

SFK Elko Holešov - FK Nové Sady 0:1 (0:0)

Branka: 60. Marčík.

Rozhodčí: Petrásek - Čampišová, Labaš. ŽK: Janalík, Kovář - Škrabal. ČK: Fládr (NS). Diváci: 250.

Holešov: Janalík - Novotný, Třasoň, Paštěka (88. Votava), Semenyna, Bahounek (90. Hendrych), Polomík (81. Pavelka), Kovář, Jadrníček (90. Zakopal), Miklík, Lakomý. Trenér: Alois Skácel.

Nové Sady: Kofroň - Dvorský, Popelka, Krátký (81. Sobek), Fládr, Kucharčuk, Marčík (86. Drábek), Rus, Škrabal (88. Dokoupil), Opatřil, Němeček. Trenér: Rostislav Sobek.