Potom, co Šternberk přišel o neporazitelnost na půdě béčka Zbrojovky, padl také doma s Kozlovicemi. Ve svém posledním duelu podzimní části divize E tak chtěl znovu najet na bodovou sérii.

„Soupeř nás ničím nepřekvapil a podle toho se vyvíjela hra. Vyloženou šanci měl Honza Tögel a jednou tam někdo hlavičkoval z malého vápna,“ hodnotil šternberský trenér Ivo Lošťák.

Úvodní poločas tak branku nepřinesla, ale v jejím závěru přišel důležitý moment. Ve 44. minutě viděl druhou žlutou kartu a následně červenou Artur Ulianytskyj a Šternberk hrál přesilovku.

„Měl žlutou a udělal zbytečný faul na půlce hřiště, který nic neřešil. Také dostal od svého trenéra vyčiněno,“ přiblížil Lošťák.

Jenže tu nedokázal za téměř celou druhou půli využít. „Soupeř hrozil i v deseti lidech. Měl větší šance a už poněkolikáté nás podržel brankář Kopřiva. Problémy nám dělal hlavně Nerukh, který nám utekl dvakrát v prvním a dvakrát ve druhém poločase. Naopak my jsme tam nenašli skulinku,“ říkal Lošťák.

Šest minut před koncem se pak síly na hřišti srovnaly. Střídající Drmola viděl nejprve v 70. minutě žlutou kartu za kritiku rozhodčího a v 84. minutě fauloval a rovněž musel předčasně do šaten.

„Nesmyslná první žlutá, kdy se obořil na rozhodčí. Když ví, že má žlutou, tak pak nemůže jít do takového zákroku,“ nechápal Lošťák.

Ani v závěrečných momentech však branka nepadla a Šternberk zakončil podzimní část sezony remízou 0:0 ve Vsetíně.

Nové Sady - HFK Olomouc
FOTO a VIDEO: Olomoucké divizní derby ovládly naprosto jednoznačně Nové Sady

„Po dvou porážkách jsme jeli bodovat a zakončit úspěšný půlrok, což se nám výsledkově povedlo, herně až tak ne. Jsme rádi, že už je konec sezony, protože nás provázela nějaká zranění. Mrzí nás, že jsme přesilovku nevyužili, ale mohli jsme i prohrát,“ uzavřel Ivo Lošťák.

Šternberk přezimuje v top čtverce. Jestli to bude na třetím nebo čtvrtém místě, rozhodne až dohrávka Baťova, který na něj ztrácí jeden bod a uzavře půlku ročníku v sobotu proti Všechovicím.

FC Vsetín - FK Šternberk 0:0

Rozhodčí: Broskevič - Trigas, Šimoník. ŽK: Stuchlík, Ulianytskyj, Hruška - Drmola, Sedláček, Zifčák, Hustý, Smrček. ČK: 44. Ulianytskyj - 84. Drmola. Diváci: 130.

Šternberk: Kopřiva - Zifčák, Tögel, Vašička (56. Lošťák), Zvědělík (56. Drmola), Vítek, Koutek, Hustý (72. Sekela). Kuba (66. Sedláček), Smrček, Samek. Trenér: Ivo Lošťák.


Načítám tabulku ...