Domácí hráči HFK do soutěže vstoupili nad očekávání, dostali se na 2. místo Divize E a vypadalo to, že jsou na dobré cestě.

„Podařilo se nám stmelit tým. V létě jsme mohli trénovat, kluci na tréninky chodili a bylo to jiné,“ vracel se za úspěšným obdobím trenér Holice Alexandr Bokij.

Jenže přišlo záři a olomoučtí fotbalisté jsou jako vyměnění. V posledních třech duelech padli, schytali debakl 0:5 s Kozlovicemi a nedali ani jednu branku. Celkově zapsali skóre 0:8, když prohráli také na půdě posledního Strání.

Fotbalisté 1. HFK Olomouc prohráli doma s Hranicemi 0:2.
FOTO: Člověk nemá být škodolibý, ale... hodnotí Fojtů výhru na HFK

„Změnilo se toho hodně. Máme mladý tým a spousta kluků studuje a nechodí na tréninky. někdy je nás třeba jenom pět nebo šest a je těžké vymyslet program, abychom na něčem zapracovali. To můžeme pouze v pátek,“ lituje Bokij.

Velkou ránou pro jeho celek byl také odchod útočníka Davida Kašpárka, kterého si stáhla zpět po dvouměsíčním angažmá v HFK olomoucká Sigma. „To byl náš jediný útočník, který splňoval kritéria této soutěže. Hodně nám chybí,“ je si vědom Bokij.

Navíc během sezony se jeho tým potýká s početnou marodkou a také odlivem hráčů. „Každý zápas se někdo další zraní. Navíc nám odešli během ročníku už tři hráči, kteří sice nebyli ze základní sestavy, ale pro tréninkový proces byli důležití,“ přiblížil kouč.

A jaký je plán na zlepšení? „Musíme začleňovat více mladých, abychom byli pohyblivější, jenže ti kluci potřebují pracovat. Dril, dril, dril,“ opakuje Bokij.

Zlepšení a atak čela

Naopak Hranice vyhlásily ambice postoupit do MSFL. Zpočátku však jejich výsledky tomuto cíli neodpovídaly. Hlavní trenér Radek Fojtů měl dokonce nůž na krku, který však jeho svěřenci odmítli vysokým vítězstvím proti Slavičínu.

„Řekli jsme, že chceme postoupit, soupeř to cítí a zatáhne se. Na to se ale nevymlouvám, protože v úvodu ročníku se nám nedařilo herně a byli jsme nervózní,“ uznal Fojtů.

Fotbalisté Hodolan (v pruhované) porazili Červenku 5:1
Podívejte se: Červenka ve šlágru okresu nestačila na Hodolany, těm pomohli fans

Jenže teď drží jeho tým čtyřzápasovou neporazitelnost, z toho si připsal hned tři výhry a na první příčku rázem ztrácí pouze tři body.

„Zklidnili jsme se a hrajeme líp. Dostáváme méně gólů a pokud takhle budeme pokračovat, tak budeme vyhrávat,“ myslí si kouč.

Naposledy Hranice vyhrály na půdě HFK 2:0. „Byl jsem spokojený s obranou, soupeře jsme do ničeho nepustili a zvítězili jsme zaslouženě,“ zakončil trenér ambiciózního mužstva.