HFK Olomouc v létě před startem sezony dlouho hledal muže, jenž kádr do bojů divize E povede. Ten dosavadní Jiří Derco totiž klub nečekaně opustil a vyrazil za exotickým angažmá do Kuvajtu jako asistent Romana Pivarníka u týmu Tadamon SC.

Nakonec na nabídku holického celku kývl Alexandr Bokij, který začal skvěle. Po pěti kolech byl s týmem dokonce druhý, jenže potom už to šlo jenom z kopce. HFK zakončil podzim až na jedenácté příčce se čtrnácti body.

I proto klub sáhl k trenérské rošádě. Alexandra Bokije má nahradit tandem Oldřich Machala a Milan Kerbr.

Na spolupráci se s Holice s Machalou domluvila již v prosinci, v té době byl ale kouč vázán povinnostmi u dorostu 1. SK Prostějov.

„O trenéra jsme velmi stáli a jsme nesmírně rádi, že to takhle dopadlo. Velmi si vážíme přístupu vedení prostějovského klubu, které jej uvolnilo,“ řekl předseda představenstva 1. HFK Olomouc Miroslav Šmída.

Od změny si vedení klubu slibuje posun tabulkou. „Jsme přesvědčeni, že příchod nového kouče bude impulsem, který nám pomůže dostat se v tabulce o mnoho pozic výše,“ potvrdil Šmída.

Pro Oldřicha Machalu navíc nejde o nic nového. Bývalý hráč Sigmy Olomouc, který si vyzkoušel fotbal také v Německu v dresu Hansy Rostock či Oldenburgu, už v HFK Olomouc v letech 2011 až 2013 působil.

„Na práci v klubu vzpomínám rád a těší mě, že na ni budu moci znovu navázat. Klub disponuje výborným zázemím i samotným stadionem. Také hráčský kádr má potenciál dosahovat na hřišti podstatně lepších výsledků,“ prozradil bývalý kouč Znojma, Prostějova, Blanska a mnoha dalších celků Oldřich Machala.

Realizační tým navíc doplní Milan Kerbr, bývalý reprezentační útočník a medailista z mistrovství Evropy 1996, který bude Machalovým asistentem.


Načítám tabulku ...